SSD için SATA ve güç kablosu Önerisi

system car

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
oto müzik sistemleri
Bilgisayarıma RAM takviyesi yaptım, şimdi SSD almak istiyorum, mevcut kullandığım HDD, samsung HD 161. Bunu depolama olarak kullanıp, alacağım SSD'ye windows kurmak istiyorum. Kullandığım anakart G31T-M7, kablo olarak ne almam lazım ?

Sadece SATA kablosu alacaksın büyük ihtimalle güc kablosu vardır yoksa da bilgisayarcılarda vardır.

http://www.vatanbilgisayar.com/ide_sata-kablolar/

Bu lınktekı kablolar ısınızı gorecektır. Ancak anakartın ıcınden cıkan ve muhtemelen ya harddıkınızde yada dvd surucunuz varsa onda takılı olan kabloyu ssd ye takın derim zira o kablolar daha kalıtelı oluyor... Ayrıca yanlıs hatırlamıyorsam anakartınızın sata 3 desteği yok sata 2 yazan girisine ssd ve diğer harddikinizi baglayın... sata 3 girisi varsa yada anakartınızın bir kıtapcıgı varsa hangı frekansta verı akısını daha hızlı oldugunu gosterıyorsa ona takmaya dikkat edin...

Son olarak verdiğim linkteki kablonun cok kalıtelı bır kablo olmadıgınıda bılın ama ısınızı gorur...

Sata 3, Sata 2 kablosu fark etmez. Her hangi bir kablo işinizi görür. Anakartınız Sata 3 ise, Sata 3 kablosu olmasında fayda var. Hızınızı limitlemez.

Ayrıca güç bağlantısı da yapmnız gerekiyor SSD'ye.

Sata 3, Sata 2 kablosu fark etmez. Her hangi bir kablo işinizi görür. Anakartınız Sata 3 ise, Sata 3 kablosu olmasında fayda var. Hızınızı limitlemez.

Ayrıca güç bağlantısı da yapmnız gerekiyor SSD'ye.

PSU'da olmuyor mu o kablo ? Hani arkadaşın belki eskidir diye olmayabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı