SSD için soğutma önerisi

Bütçe
100-200 TL

Goktusel

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN570 NVMe M.2
Anakart
Gigabyte H510M H
Selamlar değerli forum üyeleri, paylaşmış olduğum bu duruma vakit ayırıp fikir verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim. Elimde, Gigabyte H510M h model anakart ve WD Blue SN570 NVMe M.2 SSD bulunmaktadır. Lakin fark ettiğim üzere bu SSD'nin soğutma bloğu veya anakart tarafında kendiliğinden gelen bir M.2 pasif soğutma bloğu bulunmamaktadır. Bu bileşen için nasıl bir soğutma tekniği uygulamalı ve performans tarafında düşüklük yaşamamak, herhangi bir yüksek ısı kaynaklı arıza ile karşılaşmamak için ne yapmalıyım?

Kendiniz ayrı olarak M.2 SSD soğutucusu temin edebilirsiniz.

Ayrı olarak bu donanımın soğutucu olarak satılan parçaları araştırdım, yorumlarda pek iç açıcı değildi ancak çok detaylı bir araştırma yapmadım. Sizlerden rica etsem bana bir tavsiyede bulunabilir misiniz? Bütçeye takılmayınız o halde, iyi bir soğutucu işimi görecektir. İlginiz için teşekkür ederim.

Ufak bir fanı oraya yönlendirmek yeterli olur.
Ekran kartı fanlarının direkt üzerinde olması bir etki ediyor mu bilemiyorum bloğa yöneltmeli soğutması sebebiyle. SSD ye yakın bir soğutucu donanım başka bulunmuyor. Pasif soğutma blokları bu durumda etkili olur mu? Eğer oluyorsa gerçekten, bir pasif soğutma bloğu sipariş edebilirim.

Bana kalırsa yük altında 60 dereceyi geçmeyen bileşenler sağlıklıdır. SSD'ler için ayrı bir durum söz konusu mu bilemiyorum.

Bana kalırsa yük altında 60 dereceyi geçmeyen bileşenler sağlıklıdır. SSD'ler için ayrı bir durum söz konusu mu bilemiyorum.

Tamamdır, 58 dereceyi görüyor maksimum. Şu an sorun olmaz muhtemelen. Daha sonra tekrardan soğutma için ek bir durum gerekirse ekstradan donanım eklerim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı