SSD için USB 3.0 harici kutu önerisi

Bütçe
100 TL civarı

Lord Raiden

Megapat
Makaleler
14
Merhaba.

3.0 hızını stabil şekilde verebilecek harici bir kutu arıyoruz.
860 EVO için kullanılacak.
Bütçe yaklaşık 100-120 lira. Altı da olabilir birazcık üstü de.

Teşekkürler.

Daha almadıysanız kullanan olarak önermem, yeterli gücü sağlayamıyor harici kutular. Çünkü HDD'ler için tasarlanmış genel olarak ve HDD'lerin tükettiği güç çok daha düşük (boşta değilken). Satın almadıysanız, 1-2 TB gibi yüksek kapasiteler için tercih edeceksiniz 200-300 fazla verip hazır ürünlerden (T5, T7 vb.) alın derim. İnat edecekseniz de kendim MX500 ile UGREEN kutusu kombolamıştım, dosya taşırken 40MB/s'ye kilitleniyordu, testlerde üst limitleri görüyordu işinizi görecekse alın.

Daha almadıysanız kullanan olarak önermem, yeterli gücü sağlayamıyor harici kutular. Çünkü HDD'ler için tasarlanmış genel olarak ve HDD'lerin tükettiği güç çok daha düşük (boşta değilken). Satın almadıysanız, 1-2 TB gibi yüksek kapasiteler için tercih edeceksiniz 200-300 fazla verip hazır ürünlerden (T5, T7 vb.) alın derim. İnat edecekseniz de kendim MX500 ile UGREEN kutusu kombolamıştım, dosya taşırken 40MB/s'ye kilitleniyordu, testlerde üst limitleri görüyordu işinizi görecekse alın.
Hocam emin misiniz? SSD'ler daha az güç tüketmiyor mu?

Bahsettiğiniz T serisi modeller nasıl peki? 860 EVO ile farkı ne? Onu alabiliriz öyleyse.

Bundan kullanıyorum, performansta yavaşlama görmedim. Kutunun girişi Type C yalnız.
Siz de SSD mi kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Hocam emin misiniz? SSD'ler daha az güç tüketmiyor mu?

Bahsettiğiniz T serisi modeller nasıl peki? 860 EVO ile farkı ne? Onu alabiliriz öyleyse.
Evo'nun OEM halleri kapalı kutu içinde diye biliyorum. T5 M2 Sata (500GB olanı var yükte ısınıyor gibi, zararlı derece mi emin değilim) T7'de ise 1 GBPS hızlara ulaşabildiği için NVME var diye düşünüyorum. Sıcaklık değerlerini araştırmak lazım, yedek için kullandığım için çok umrumda değil ama her gün video işlenecekse sorun olabilir. Oyun oynamak ısındırmaz. Ayrıca boyut olarak da avantajınıza.

Güç konusunda SSD'ler boşta HDD'lere göre ciddi miktarda avantajlı, yükteyken tam tersine dönüyor durum. Bu arada kendi yapma kararınız devam ediyorsa Orico'nun M2 kutusunda XG 8200 takılı oyun SSD'm var, onda sıkıntı yaşamadım şans işi gibi. (Kutu bariz sıcak, T5'in de üstünde.)

Sanırım aklınıza gelen tüm kombinasyonları kullanmışım; tavsiye sıralamam Samsung T serisi, M2 NVME harici set (kendim bu ürünü kullanıyorum sanırım dediğim ısınma kontrolcü kaynaklı, T5 boşta sıcak değil), son olarak Sata SSD ile harici kutu. Kendin niye harici kutu aldın dersen aldığım sırada T5 ile arasında 500 TL üstünde bir fiyat oynuyordu ve vaat ettiği hız hoşuma gitti. Şu an fark daha az alacağın boyuta bağlı olarak.

Evo'nun OEM halleri kapalı kutu içinde diye biliyorum. T5 M2 Sata (500GB olanı var yükte ısınıyor gibi, zararlı derece mi emin değilim) T7'de ise 1 GBPS hızlara ulaşabildiği için NVME var diye düşünüyorum. Sıcaklık değerlerini araştırmak lazım, yedek için kullandığım için çok umrumda değil ama her gün video işlenecekse sorun olabilir. Oyun oynamak ısındırmaz. Ayrıca boyut olarak da avantajınıza.

Güç konusunda SSD'ler boşta HDD'lere göre ciddi miktarda avantajlı, yükteyken tam tersine dönüyor durum. Bu arada kendi yapma kararınız devam ediyorsa Orico'nun M2 kutusunda XG 8200 takılı oyun SSD'm var, onda sıkıntı yaşamadım şans işi gibi. (Kutu bariz sıcak, T5'in de üstünde.)

Sanırım aklınıza gelen tüm kombinasyonları kullanmışım; tavsiye sıralamam Samsung T serisi, M2 NVME harici set (kendim bu ürünü kullanıyorum sanırım dediğim ısınma kontrolcü kaynaklı, T5 boşta sıcak değil), son olarak Sata SSD ile harici kutu. Kendin niye harici kutu aldın dersen aldığım sırada T5 ile arasında 500 TL üstünde bir fiyat oynuyordu ve vaat ettiği hız hoşuma gitti. Şu an fark daha az alacağın boyuta bağlı olarak.
Çok teşekkürler hocam.

T5 1 TB modeli bütçeyi aşıyordu.
870 QVO veya MX500 alınacak.

Yanına da ilk mesajdaki kutuyu ve kendi kullandığım kutunun 3.0 modelini önerdim.

Samsung 1TB Portable SSD T5 USB 3.1 (Okuma 540MB / Yazma 540MB) Harici SSD fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Akakçe'de 870 QVO'yu en düşük 870 TL olarak gördüm, kutuyla birlikte aynı fiyata denk geliyor. MX500 ile dosyalarda kendim bir sıkıntı yaşamıştım, sanırım ya harf vermeyi unutmuştum ya da UGREEN kutu kaynaklıydı. 870QVO ise QLC kullanıyor, ömür olarak TLC'ye göre düşük.
Bu seçeneği de sundum hocam, çok teşekkürler. :D

Daha almadıysanız kullanan olarak önermem, yeterli gücü sağlayamıyor harici kutular. Çünkü HDD'ler için tasarlanmış genel olarak ve HDD'lerin tükettiği güç çok daha düşük (boşta değilken). Satın almadıysanız, 1-2 TB gibi yüksek kapasiteler için tercih edeceksiniz 200-300 fazla verip hazır ürünlerden (t5, T7 vb.) Alın derim. İnat edecekseniz de kendim MX500 ile ugreen kutusu kombolamıştım, dosya taşırken 40MB/s'ye kilitleniyordu, testlerde üst limitleri görüyordu işinizi görecekse alın.

Aynen dediğiniz olayı yaşadım, testlerde Uber çıkan hızlar icraata gelince 40 mb/sn yi geçemiyor şaka gibi, sonra konuyu ve yazdıklarınızı okuyunca gereksiz bir durum olduğunu öğrendim. Gerçi ben elimde atıl duran 250 GB SSD'yi değerlendirmek istemiştim.

Geri
Yukarı