SSD içindeki veriler tamamen nasıl silinir?

Samet_Yurdakul34

Hectopat
Merhababilirsiniz ki temiz format attıktan sonra silinen verileri geri getirme gibi programlar var. Benim bir sorum olacak. Laptopumu aldığım gün ki performansıyla şu anki performansı arasında dağlar kadar fark var. İlk zamanlar rahatlıkla oynadığım oyunları şimdi oynayamiyorum kasmaktan. SSD'imi ilk günkü gibi içinde hiçbir şey kalmayacak şekilde en eski veriler dahil silmenin bir yolu var mıdır? Bence böyle bir şey varsa ve yapılırsa performansın artacağını düşünüyorum. ( en azından Google hızlı açılır belki 😂) varsa bir bilginiz yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her şeyin bir ömrü var ve SSD gibi disk ürünleri yazıp/okudukça kullanım ömrü azalıyor ve yavaşlıyor sağlığı azaldığı için. Silinen verilerin geri gelmesi olayını ilk defa sizden duyuyorum geri dönüşüm noktası hariç ki oda diskte bir yer kaplar :).

Her diskin yazma ömrü var ve sen veri yazdıkça disk sağlığı düşer. Yazılan veri ise asla tamamen silinemez.

Silinen verilerin geri gelmesi
Profesyonel program kullanarak 2. El telefonlardaki tüm verileri geri getirip gülerek eğlendiğim bir dönem vardı. Veri asla yok olmaz bu bir fizik yasası.

Her diskin yazma ömrü var ve sen veri yazdıkça disk sağlığı düşer. Yazılan veri ise asla tamamen silinemez.

Profesyonel program kullanarak 2. el telefonlardaki tüm verileri geri getirip gülerek eğlendiğim bir dönem vardı. Veri asla yok olmaz bu bir fizik yasası.

Hocam SSD disk için konuşmuştum, öyle bir şey mümkünse bana programı söyleyebilirseniz tüm hafızayı silerek geri getirmeyi denemek isterim işime çok yarar :).

Hocam SSD disk için konuşmuştum, öyle bir şey mümkünse bana programı söyleyebilirseniz tüm hafızayı silerek geri getirmeyi denemek isterim işime çok yarar :).
Programlar düzgün şekilde geri gelmez, hemen hemen hepsi bozuk gelir. Fotoğraf, video gibi medya dosyaları düşük çözünürlükte geri gelir. Recover deleted data diye google'da aratırsan bir sürü program bulursun. İyi olanların lisansı 200 dolardan başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı