SSD ile İlgili Yorumlar

• Konuyu başlatan Vegas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 798

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
SSD yükseltmesi yapanlar SSD ile ilgili iyi veya kötü yorumlarını paylaşabilir mi? İnternette bulunan teknik bilgileri paylaşmanıza gerek yok, kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Milattan öncesi ve sonrası olduğu gibi Samsung'dan öncesi ve Samsung'dan sonrası var bu konuda milat kabul edebileceğimiz :)

Ben Samsung model iyi bir SSD kullanıyorum, kasamdaki hiçbir parça Samsung SSD kadar fiyatını hak etmiyor. Ama gel gör ki Samsung SSD'leri pahalı bulanlar var.

Ucuz mal çok fazla uğraştırmaz normalde ancak konu "Veri depolama aygıtları olduğunda" ucuz mal sizi çok ama çok uğraştırır, telafisi olmaz zararlar verir.

SSD'de yer az var diye HDD'ye kurdum FIFA 20'yi ve anlık droplar ve menü geçişlerinde kasmalar meydana geldi. SSD'ye kurduğum zaman oyunu droplar ve kasmalar gitti. HDD'deyken oyunlarda alta alınca baya bekletiyordu ve işlem yapınca arkaplanda PC yavaşlıyordu, SSD geçince hepsi düzeldi.

Artık HDD nin üretimden falan kaldırılması lazım gereksiz çöp bir donanım olarak görüyorum. Taşınabilir HDD neyse de o 3.5" olanlar zamanında çok başımı ağrıttı. Hala da uğraşıyorum.

Sırf sessizliği için depolama alanında bile harddisk yerine Samsung SSD tercih ettim. Diğer avantajları da cabası. Maliyeti yüksek oldu ama fiyatı'nı hakediyor.

Özellikle yukarıda belirtildiği gibi Samsung SSD tavsiye ederim. Ben alırken de araştırdığım her yerde Samsung SSD tavsiye etmişlerdi. Özellikle burada. Tavsiyelere uydum, 860 EVO aldım ve aşırı memnunum.

SSD'nin en büyük özelliği benim için PC açılış hızındaki etkisidir. Çoğu kişi için de öyledir bence. Oyunlardaki yüklenme ekranları falan benim için o kadar sorun değil. Ama PC geç açılıp geç kendine geldiği zaman deliriyordum. Şimdi açılma hızını geçtim, bilgisayarın kendine gelmesini beklemeden, istediğin şeyi açabilmek mükemmel bir his. Sadece bunun için bile gözün kapalı SSD alabilirsin. (+ sessiz)

Çok ucuz veya kalitesiz bir SSD kullanmadığı sürece, birisinin SSD hakkında kötü bir yorum yapacağını veya şikayette bulunacağını sanmam. Belki fiyat olarak biraz yüksek olabilir, evet. Bu yüzden bendeki SSD de 250 GB zaten. Windows, GTA V ve bir kaç uygulama/program var sadece. Dolayısıyla depolama olarak kullanmıyorum. 2TB HDD var ona yüklüyorum diğer oyunlarımı. 1-2TB boyutlarında SSD'ler çok pahalı maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı