SSD ile sil yükle yapmak ömrünü kısaltır mı?

Yasu96

Centipat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar, Monster Abra A5 15.8.3 versiyonunu kullanıyorum, senelerdir eski bir bilgisayar kullandığım için bilgisayarım çoğu oyunu kaldırmıyordu ve ben de normal olarak bu heyecanla oyun oynuyorum ve sil yükle yapıyorum. Bunun SSD'nin hızına veya ömrüne bir etkisi olur mu?
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe
Bu SSD'yi kullanıyorum.

SSD'nin markasına göre değişecektir bu durum. Bazı SSD'ler de doluluk oranı bile ömrünü etkilerken bazılarında pek bir etkisi olmuyor, Bir şey olmayacaktır. Zaten hergün yüzlerce şey silip yüklüyoruz.

Yazılan her veri, her SSD modelinin ömrünü kısaltır. Ne kadar hızlı yıpranacağı yongaların türü ve kalitesine bağlı.

Sizin elinizdeki model 300 TBW veya 5 yılı garanti ediyor. Bu ikisinden birisi dolduğunda garanti dışı kalır. Eğer kalitesiz bir SSD değilse bu yazma ömrü ve garanti süresinin çok daha fazlasını verir. Sözü edilen model de eski ve yavaş olsa da iyi modeldir. İsterseniz HD Sentinel, Crystsl Disk Info veya HD Tune programı ile şu ana kadar ne kadar veri yazıldığını görebilirsiniz. 300 TB garanti ediyor.

Yazılan her veri, her SSD modelinin ömrünü kısaltır. Ne kadar hızlı yıpranacağı yongaların türü ve kalitesine bağlı.

Sizin elinizdeki model 300 TBW veya 5 yılı garanti ediyor. Bu ikisinden birisi dolduğunda garanti dışı kalır. Eğer kalitesiz bir SSD değilse bu yazma ömrü ve garanti süresinin çok daha fazlasını verir. Sözü edilen model de eski ve yavaş olsa da iyi modeldir. İsterseniz HD Sentinel, Crystsl Disk Info veya HD Tune programı ile şu ana kadar ne kadar veri yazıldığını görebilirsiniz. 300 TB garanti ediyor.
HD Sentinel ile kontrol ediyorum bazen, ama bilgisayar yeni olduğu için insan tedirgin oluyor elbette. Yavaşlamış gibi geliyor bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı