SSD kablosunun SATA olduğu nasıl anlaşılır?

Kablo işte. Buradan bakınca SATA gibi duruyor. Sakın düzgünce port kısmını paylaşmayın. Biz de böyle salak gibi tahmin yapalım.

Hocam portlar SATA 2.

CrystalDiskMark 8.0.4 x64 [Admin]  27.04.2023 23_59_13.png

Bu sonuç normal değil mi hocam?

Hocam portlar SATA 2.
Anakart SATA 2 olabilir. Kablonun ucunu soruyordum. Fotoğraf o kadar bulanık ki normalde biraz görüp tahmin yapılabilecek bir açıda olmasına rağmen adam akıllı bir şey görülmüyor. Biri çıkıp eSATA o dese bir şey diyemem ben.

Hız olayına gelecek olursak normal denebilir. SSD'lerin olayları aktarma hızı olmadığı için kafaya takmayın. İsterseniz SATA 1 portuna takın. Hız olarak neredeyse fark kalmamasına rağmen hard diske göre bariz fark görürsünüz.

Anakart SATA 2 olabilir. Kablonun ucunu soruyordum. Fotoğraf o kadar bulanık ki normalde biraz görüp tahmin yapılabilecek bir açıda olmasına rağmen adam akıllı bir şey görülmüyor. Biri çıkıp eSATA o dese bir şey diyemem ben.

Hız olayına gelecek olursak normal denebilir. SSD'lerin olayları aktarma hızı olmadığı için kafaya takmayın. İsterseniz SATA 1 portuna takın. Hız olarak neredeyse fark kalmamasına rağmen hard diske göre bariz fark görürsünüz.
nasıl anlaşılmadı anlamadım neyse hocam benim kart sata 2 ama ssd sata 3 bu kadar

Tabii ki, SATA 2 bile olsa hız farkı kendini belli eder.
Hocam şu son attığım resime baktınız mı ekran görüntüsü verdim bide 480gb lık sata 2 uyumlu ssd varmı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı