SSD klonlama sorunu ve format

Chose

Centipat
Ben 2 gün önce 120 GB'lık bir SSD aldım. Format atmak istemediğimden öncelikle sistem diskimi klonlayıp BIOS'tan öncelik verme yoluyla SSD'mi kullanabileceğimi düşünmüştüm fakat yapamadım. Dün gece bir format USB'sı oluşturdum- anakartım UEFI destekliyor mu bilemediğim için o düzende oluşturmadım- fakat format ekranında "yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık" hatası ile karşılaştım bu forumda da gördüğüm yanıtları uygulamama rağmen olmadı SSD üzerine Windows kurulumunu yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle klonlama işlemini nasıl yaptınız? Macrium Reflect ile yapabilirdiniz.

SSD için de kurulumda biçimlendirme yapabilirsiniz, Shift + F10 ile komut istemini açarak.

Komut istemini açarak aynen sizin başka bir konuda yazdığınız şekilde biçimlendirme yapmayı deniyorum fakat değişen hiçbir şey olmuyor, yine aynı sorunu veriyordu. Klonlama işlemini Casper 8.0 denen bir programla yapmak zorunda kaldım çünkü Macrium Reflect kurulumu yapmaya çalıştığımda bu hatayı veriyordu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    11 KB · Görüntüleme: 13
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı