SSD klonlama

ertbasar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayarımda 2 adet SSD'ye sahibim ve 3. bir SSD aldım. Şu an bağlı olan C diskinde Windows kurulu, D'de ise belgeler vb. var. Yeni aldığım SSD'yi C'nin yerine takacağım, bu durumda C SSD'sini D'ye klonlasam, ondan sonra da D'yi yeni aldığım SSD'ye klonlasam bir sıkıntı çıkar mı?

Bu mesajı bir moderatör düzenledi mi merak ediyorum. Veri diskinizi klonlama ile aktarmanıza gerek yok. Direkt olarak verilerinizi başka bir diske kopyaladıktan sonra içerisinde önemli veriniz bulunmayan diske Windows'u klonlayıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Veri diskini klonlamak diske gereksiz yük bindirmekten başka bir şey değil, sonuçta MFT dosyaları zamanla ağırlaşıyor.

Bu mesajı bir moderatör düzenledi mi merak ediyorum. Veri diskinizi klonlama ile aktarmanıza gerek yok. Direkt olarak verilerinizi başka bir diske kopyaladıktan sonra içerisinde önemli veriniz bulunmayan diske Windows'u klonlayıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Veri diskini klonlamak diske gereksiz yük bindirmekten başka bir şey değil, sonuçta MFT dosyaları zamanla ağırlaşıyor.
Veri diskimi tamamen boşaltacağım, sonrasında kurulu sistemi o boşalan veri diskine klonlayacağım. Kurulu sistemin olduğu diski de çıkarıp onun yerine yeni aldığım diski takacağım. Klonlama yaptığım veri diskini kullanarak da yeni aldığım diske onu klonlayacağım. Aslında biraz karışık oldu, direk format atsam daha mı iyi olur diye düşünüyorum ama Windows lisansımı da kaybetmek istemiyorum

Geri
Yukarı