Laptopta SSD Klonlama

enescnr

Picopat
Daha fazla  
Bugün elime ulaştı yeni SSD. Klonlamak uzun süreceği için haftasonu başlamayı düşünüyorum. Ancak hangi programı kullanacağıma karar veremedim. Bütün dosyalarım HDD'de C bölümünde ve hiç birinin kaybolmasını istemiyorum. Casper 8.0 programını kullanarak HDD'yi aynen SSD'ye aktarsam, SSD'yi laptopa taktıktan sonra normal şekilde bilgisayarı açabilir miyim? Başka bir program öneriniz var mı? "Macrium Reflect" nasıldır?

1602152971055.png

Bu bölümlerin hepsini SSD'ye klonlamalı mıyım?

AOMEI Backupper ile bu işlemi defalarca yaptım. HDD'yi SSD'ye klonladıktan sonra hiç bir şey değişmemiş gibi bilgisayarını çalıştırabilirsin.

Programı şiddetle öneririm.

Peki bir şey daha soracağım, SSD 500GB ama windowsta 460GB civarı gözüküyor. Bunun tam kapasitesini kullanabiliyor muyuz? Yani 490-500GB.

Şu anda laptopta 1TB HDD kullanıyorum ve yaklaşık 430GB dolu. Bunları SSDye attığımda SSD yavaşlayacak mı yani?

1602157299536.png

Tamamen boş SSDye kırmızıyla işaretlediğim 2 bölümü klonlamaya çalıştığımda, yine kırmızıyla işaretlediğim şekilde "Yer yok" hatası alıyorum. Ama diğer 2 bölümü sorunsuz şekilde klonlayabiliyorum.
@ÇAĞATAY TORUN
Bölümleri yukarıdan aşağıya sürükleyip bıraktığımda sorun çıkmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı