SSD Kurulumu Nasıl Yapılır?

StimBlack

Decapat
Herkese merhaba, JD 120 SSD alacağım, benim de 500GB HDD var, ben bunların ikisini de aynı anda kullanabilir miyim?
Windows 10'u SSD'ye kurmak istiyorum, diğer dosyaları HDD'ye, bu mümkün mü? Ve nasıl takacağım kasaya?
Benim CD-ROM'um var kasada onun sata kablosunu ona takacağım, olup bitecek mi?
Kısacası SSD nasıl kurulur bana her şeyi anlatır mısınız?

365796

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nin bir SATA 3, bir de güç kaynağı girişi var. SATA 3'ün bir ucunu SSD'ye, diğer ucunu da anakartın SATA 3 girişine takacaksın. Diğer kablo da güç kaynağından SSD'ye uzanacak.

Ardından, normal format atar gibi SSD'ye Windows 10'u kuracaksın, harddiskini de farklı bir disk olarak biçimlendireceksin. Böylece C ve D v.b. gibi iki ayrı diskin olmuş olacak.

Bu arada bütçen nedir? JD SSD alma.

Ayrıca SSD montajı için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Formattan sonra, harddiskin sistemde gözükmezse şu aşamaları takip et: Bilgisayar > Sağ tık > Yönet > Depolama > Disk Yönetimi'ne gelerek, ilgili harddiskinin üzerine sağ tık yaparak, bölümlendirme kurulumu ile sistemine tanıtabilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı