SSD laptop sıfırlamak zararlı mı?

Goat_69

Picopat
Daha fazla  
Başlıktaki gibi laptopu bakıma yolladım adamda gitmisken format attı ama şifre bilmediği için başka PC üzerinden attı bende şimdi bir daha kendim formatlayım diyorum bastan kurulum falan yapmak için bunun bir zararı var mı? Daha önce 5 kere falan formatlamıştım.(aslında formatlamak psikolojimi rahatlatıyor)

Başlıktaki gibi laptopu bakıma yolladım adamda gitmisken format attı ama şifre bilmediği için başka PC üzerinden attı bende şimdi bir daha kendim formatlayım diyorum bastan kurulum falan yapmak için bunun bir zararı var mı? Daha önce 5 kere falan formatlamıştım.(aslında formatlamak psikolojimi rahatlatıyor)
Sürekli yapmayın sürekli sıfırlayıp veri yazdırmak ömrünü kısaltır. Aradan uzun süreler geçtikçe formatlarsanız sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Yükleyip sildiğim Linux distroları dahil en az 40-50 kere format atmışlığım vardır. Hâlen sağlıkta bir sorun yok.

Her hafta olmadı ayda bir formatlarım daha bir sıkıntı çıktığını görmedim. Bana mı denk gelmiyor bozulması bilemedim.

Hatta böyle, programların 30 gün deneme süreleri dolmadan format attığımdan ücretsiz deneme sürümü olan bütün programları kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı