Bilgisayarı üst üste sıfırlamak zararlı mı?

000.emrekara.000

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Bölümü Lise Öğrencisi
Merhaba iyi günler. Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ modelli laptobu kullanmaktayım 1 2 ay önce aldım. Virüs şüphesi ile Windows 10'un kendi sunduğu sıfırlama ile bütün diskleri temizlenmesini seçtim ve sıfırladım. NVIDIA GeForce adlı uygulama driver sıkıntısı yaşattığı için yani güncelleme hatası aldım ve ne yaptıysam olmadı. Bundan dolayı da üst üste 2 3 defa sadece C bölümünü sıfırladım. Bunun bilgisayara SSD'ye ve HDD'ye bir zararı olur mu?

Merhaba iyi günler. Acer Nitro 5 AN515-54 76MQ modelli laptobu kullanmaktayım 1 2 ay önce aldım. Virüs şüphesi ile Windows 10'un kendi sunduğu sıfırlama ile bütün diskleri temizlenmesini seçtim ve sıfırladım. NVIDIA GeForce adlı uygulama driver sıkıntısı yaşattığı için yani güncelleme hatası aldım ve ne yaptıysam olmadı. Bundan dolayı da üst üste 2 3 defa sadece C bölümünü sıfırladım. Bunun bilgisayara SSD'ye ve HDD'ye bir zararı olur mu?
Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

Diskin yazma ömründen biraz harcarsınız o kadar. Ancak her sorunda sıfırlamaya başvurmak yerine başka yollarla çözüm aramanız öneririm. Zira bence her seferinde sıfırlama uğraştırıcı olacaktır.

Recep Baltaş'ın yorumu:

Sıfırlamak yerine temiz kurulumu öneriyoruz biz. Tek sıkıntısı disk ömrü kısalır.

hocam bilgisayar yeni o yüzden usb den format işine girmeyelim dedim
Diskin yazma ömründen biraz harcarsınız o kadar. Ancak her sorunda sıfırlamaya başvurmak yerine başka yollarla çözüm aramanız öneririm. Zira bence her seferinde sıfırlama uğraştırıcı olacaktır.

Recep Baltaş'ın yorumu:

şimdi ilk başta ki sıfırlama amacı virüs tü, sonrakiler ise bildiğiniz üzere nvidia geforce experience uygulaması var ne yapsam da güncelleme sonrasi döküman bulunamadı hatası almamdı , silip tekrar yüklememe rağmen düzelmeyişiydi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı