SSD laptop yavaş açılıyor

KokceliMehmet

Hectopat
Daha fazla  
500GB'lık SSD'm var ama BIOS zamanım 6 saniyelerde fakat HDD laptop BIOS zamanım bile daha az. Laptop açılma süresi ise 15-20 saniye arası. 500GB SSD'de şu an indirdiğim oyun ve filmlerle birlikte alan 300GB kadar düştü sizce bundan dolayı mı? Eğer böyleyse 1TB taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum oyun film ve programları oraya yüklemek için. Ne yapmalıyım sizce?

Bir de testte de benim SSD 465GB gözüküyor ama aslında 500GB. 35GB nereye gitmiş?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    35,7 KB · Görüntüleme: 75
Belli bir miktarını SSD tüketiyor. 1 TB disklerde de oluyor 960 GB kullanım alanı sunuyor hard disk veya ssd. Sorununuz çok garip 300 GB alan kalmasıyla hiçbir alakası yok.
Yanlış bilgilendirme. Bilgisayar bellekleri 2^ şeklinde gidiyor orijinalde. Ancak üreticiler 10^ şeklinde üretim yapıyor.
1TB = 1,000,000,000,000 byte = 931.32 GiB
Temiz bir formatla başlayın. Bir kaç yeniden başlatma sonrası karşılaştırın. Başka bir donanım ayak uyduramıyor olabilir.

500GB'lık SSD'm var ama BIOS zamanım 6 saniyelerde fakat HDD laptop BIOS zamanım bile daha az. Laptop açılma süresi ise 15-20 saniye arası. 500GB SSD'de şu an indirdiğim oyun ve filmlerle birlikte alan 300GB kadar düştü sizce bundan dolayı mı? Eğer böyleyse 1TB taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum oyun film ve programları oraya yüklemek için. Ne yapmalıyım sizce?

Bir de testte de benim SSD 465GB gözüküyor ama aslında 500GB. 35GB nereye gitmiş?

Hocam eğer Windows HDD'ye kurulu ise normal bir yedekleme yapın Windows'u SSD'ye yükleyin 10 saniyede açılması lazım.

Belli bir miktarını SSD tüketiyor. 1 TB disklerde de oluyor 960 GB kullanım alanı sunuyor hard disk veya ssd. Sorununuz çok garip 300 GB alan kalmasıyla hiçbir alakası yok.
Tüketmiyor depolama üreticileri 1 GB = 1000 MB yapıyor ama Windows bunu 1 GB = 1024 MB olarak hesaplıyor doğal olarak aldığımız depolama birimi olduğundan daha düşük bir boyuta sahip olmuş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı