SSD laptopa uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Michale Corleone

Hectopat
Selamlar laptopuma SSD takmaya karar verdim İnternet sipariş etmeyi düşünüyorum SSD markası olarak apacer panther SSD alacağım sizce nasıldır ve laptouma uymlu mudur?
Vede bu laptopa ne gibi upgradeler yapabilirm. Laptop içi bu videoda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD yükseltmesi yapabilirsin sıkıntı olmaz. Başka ne upgradeler yapabilirsin, ram ve işlemci soketi varsa işlemcini değişebilirsin. Videodaki gibiyse anakartın, sadece ram yükseltmesi yapabilirsin.

Benim PC SATA kaçı destekler bir bilgin var mı?
Güney köprüsü modeli bu Broadwell-U PCH L-P ama SATA kaç desteklediğini bulamadım.

SATA 3 destekli. Tavsiyem DVD Rom varsa bir HDD Caddy alıp harddiski HDD Caddy içine yerleştirin. SSD eski harddisk girişine yerleştirin.

Çok teşekkür ederim peki kızak ve SSD boyutu standart mıdır yoksa PC açıp bakmam mı gerekir.
HDD Caddy'lerin 9.5mm olanı var 12mm olanı var.

Bilgisayarınız eski olduğu için 12.7 mm olduğunu düşünüyorum ama ölçmeniz lazım. Hdd caddy 2.5 inç harddisk ve ssd destekler.

Merhabalar. Samsung NP450R5G laptopum var. İnanılmaz yavaşladı. Oyun felan oynamam, word gibi programlarla işim. SSD almayı düşünüyorum. Laptobuma uygun SSD tavsiyeleriniz nelerdir acaba. 1 tb almayı planlıyorum

Geri
Yukarı