Kasada SSD girişi olup olmadığını nasıl anlarım?

Anakart eski, sanırsam sadece IDE portları var. Ekran kartının alt kısmını atabilir misiniz?

Hocam, SATA SSD alabilirsiniz. M.2 slotu yok.

Genelde HDD'lerin takıldığı yerlere takılabilir.

Anakartta SATA portu varsa takılır. Ki HDD var. Yani var.

HDD ile birlikte kullanmak istiyorum.
Kasa eski. M.2 olduğunu sanmıyorum. Anakart modeli verirsen nerede SATA var söyleyebilirim.

Ekran Alıntısı ..PNG

Ekra.PNG

Bunlar iş görmüştü sanırım.

Sol altta gözüken sata portlarından bağlayabilirsiniz.g3 veya g4ten bağlamanızda fayda var. Ekran kartınızın hemen altında kalıyor girişler.

Dosya Ekleri

• dmb10135-w1711-1.jpg
    dmb10135-w1711-1.jpg
    211,4 KB · Görüntüleme: 31
Sol altta gözüken SATA portlarından bağlayabilirsiniz. G3 veya G4'ten bağlamanızda fayda var. Ekran kartınızın hemen altında kalıyor girişler.

Sağ olun hocam peki bunu tak çalıştır yapıp mu kullanmalıyım bir bilgisayarcıya götürüp mü
yaptırmalıyım?
İşletim sistemini SSD'ye kurmam iyi olur mu?
Olan uygulamaları SSD'ye taşıyabilir miyim?

Sağ olun hocam peki bunu tak çalıştır yapıp mu kullanmalıyım bir bilgisayarcıya götürüp mü
yaptırmalıyım?
İşletim sistemini SSD'ye kurmam iyi olur mu?
Olan uygulamaları SSD'ye taşıyabilir miyim?
Biostur, boot ekranıdır falan az buçuk bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz tabii ki. Yok onlar ne ilk defa duydum diyorsanız ssd'yi alın; tanıdığınız, güvendiğiniz bir bilgisayarcıya gidip montaj yaptırıp format attırın derim.
İşletim sistemini kesinlikle ssd'ye kurmalısınız yoksa ssd almanın bir mantığı yok. İlk amaç işletim sisteminin hızlı ve stabil çalışmasını sağlamak burada.

Önemli uygulamalarınızı taşıyın tabii ki. Sık oynadığınız oyunlar, programlar, dosyalar. Hızlı şekilde erişmek istediğiniz her türlü dosyayı taşıyabilirsiniz. Her dosyayı taşımayın ama ssd kapasitesi kıymetli sonuçta :D

Yeni konular

Geri
Yukarı