SSD Life Left hatası

AliKemal KUDU

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim hata ne anlama geliyor arkadaşlar. Birde Kingston SSD Tollbox uygulamasını kurunca sürekli uyarı veriyor. Kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum, 2. SSD olarak kullanıyorum.
2.png

1.png

Kullanımda hiç bir sıkıntı yaşamadım ne kopyalama da ne de yazma da sıkıntı yaşadım HD Tune ile şu an sağlık testi yapıyorum bakalım ne çıkacak.

Merhaba,

Kullandığınız SSD için tahmin edilen ömrün sonuna gelmişsiniz, yakın zamanda hata verebilir uyarısı veriyor.

Benim şu an sistemde kullandığım SSD örnek vermek gerekirse 2.8TB okuma/yazma yaptığımı biliyor, kalan ömrünü de oradan hesaplıyor.

Eskiden MTBF diye bir ölçü birimi vardı, şimdi disk üreticileri AFR denen yöntemin daha güvenilir olduğunu söylüyorlar: Tabi bunlar mekanik diskler için geçerli. SSD diskler de ise TBW (Terabytes Written) ve DPWD (Drive Writes Per Day) gibi istatistiksel yöntemler mevcut.

Crystal Disk Info baktım 16468 saat kullanılmış :) İkinci el olarak geldi bana para vermedim. Veren arkadaşta çalışmadı ama benim pc ye takınca tıkır tıkır çalışıyor. Sağlık durumu kötüymüş. HD tune ile tarama sonucu temiz çıktı.

3.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı