SSD mi RAM mi?

TUF serisinde herhangi bir bileşene zarar vermediğiniz sürece yükseltme yaparsanız garanti dışı kalmıyor. Teknosa'dan alırken defalarca kez sordum ve aldıktan sonra ASUS'a mail attım dediğim gibi garanti dışı kalmıyor. Fakat şöyle ben bu konuşmayı TUF FA506 IU için yaptım, çok büyük ihtimalle siz de yükseltme yaptığınız taktirde garanti dışı kalmıyor.

Vatan'dan OEM sistem aldıktan sonra içini açıp baksanız bile garanti dışı kalıyor. 😁 Normal bir durum yani. 😁

Markalılar için doğrudur (Asus, Casper vb.) ama hazır sistemlerde olacağını zannetmiyorum veya yalan söylüyorlardır. Vatan Bilgisayar satıcıdır, üretici konumunda değil. Yoksa istediğin hazır sistem kasayı alır kurcalarsın çünkü içindeki parçaların tek tek garantileri var.

@Tyrant Dizüstü kullandığın için RAM iyidir diyorum. Hali hazırda SSD var sisteminde zaten. Çok büyük dosyalar için geniş bir USB veya harici HDD alabilirsin depolama için. İleride de 1TB SSD gibi değecek bir boyutla değiştirirsin elindekini.

hp müşteri hizmetleri ile konuşmamda laptopa RAM takmanın Garanti bozmayacağını söylediler. müşteri hizmetlerini arayıp sor.
Asus'a E-mail üzerinden sormuştum, cihazın kasasının birleşik olduğunu ve kendim bu işlemi yapamayacağımı söylediler( Halbuki öyle değil.) Ve garanti kitapçığında öyle yazıyor bir de arayıp soracağım.
TUF serisinde herhangi bir bileşene zarar vermediğiniz sürece yükseltme yaparsanız garanti dışı kalmıyor. Teknosa'dan alırken defalarca kez sordum ve aldıktan sonra ASUS'a mail attım dediğim gibi garanti dışı kalmıyor. Fakat şöyle ben bu konuşmayı TUF FA506 IU için yaptım, çok büyük ihtimalle siz de yükseltme yaptığınız taktirde garanti dışı kalmıyor.
Siz yükseltme yaparken müşteri temsilcisine bildirdiniz mi? Okuyup anladığım kadarıyla bu durumda sorun olmaması gerekiyor, sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı