SSD mi yoksa HDD mi?

Yusufigit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Merhaba arkadaşlar.

PS4 üzerinde 500GB HDD var. Bunu yükseltmek istiyorum. Fakat bütçem yeterli değil. Bu durumda;

• 250GB SSD + 500GB harici HDD mi?
  • Direkt 1TB HDD mi tercih etmeliyim?

Şimdiden teşekkürler...

SSD tabii ki. Ama gündelik kullancam foto atacam diyorsanız bence hdd.

PS4 yazmıyor mu açıklamada, yoksa ben mi yanlış anladım?
SSD tabii ki demişim ama "ama sen gündelikte kullanıcam diyorsan foto moto atıcam 3-4 oyunda olsun diyorsan HDD al dedim. Tamam yerine buyruğunuzu anladım ve yerine getireceğime dair onay veriyorum demek gibi kısaca yazmışım mantıken anlaşılıyor neyi belirttiğim.
SSD varken HDD kullanılmaz artık.
Haklısın 300 500 liraya idare eder aletler var ama bit pazarından 5 liraya 2TB HDD bulmak gibi hissettiremez.

Buradakilere bakma sorunun yer yetersizliği, HDD al tak, tamam. SSD diyenlere de bakma. HDD al. SSD’ler hızlı okuma yazma yaptığı için ezberden SSD diyorlar bildiklerinden değil. SSD playstation’ı şahlandırmıyor. Çünkü yavaşlığın ve oyunların geç yüklenmesinin tek sebebi içindeki HDD değil. Sistemi ve o sistemin ağ ile konuşuyor olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Cevaplar için teşekkür ederim.

250GB Kingston SSD siparişi verdim. Ayrıca USB 3.0 HDD kutusu sipariş ettim.

250GB SSD Cihaza takıp 500GB HDD ile harici olarak kapasiteyi 750GB yapmayı düşünüyorum. Zaten 1 oyun bitmeden diğerine geçme huyum yok.

Yaptığım araştırmalarda PS4 özel oyunlarında çok fark olmasada özellikle 3. Parti oyunlarda ciddi farklar oluyor.

Yaşadığım farkı önümüzdeki hafta sizlerle paylaşırım inşallah

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı