SSD montaj sonrası işlemler

gamerplus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Amazontr üzerinden XPG ASX6000PNP-256GT-C Ssd 256Gb Sx6000 Pro Pcie M.2 2100/1200Mb Nvm 1.2 Heatsink M.2 SSD aldım. Laptopa montajı yaptıktan sonra Windows 10'u buraya kurmak istiyorum. Montaj yaptıktan sonra tam verim alabilmem için yapmam gereken işlemler nelerdir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer birden fazla diski birlikte kullanacaksanız format işleminden önce diğer diskleri çıkarın. Sadece format atacağınız disk takılı olsun. Format işleminden sonra diğer disklerinizi tekrar kullanabilirsiniz.

Eğer birden fazla diski birlikte kullanacaksanız format işleminden önce diğer diskleri çıkarın. Sadece format atacağınız disk takılı olsun. Format işleminden sonra diğer disklerinizi tekrar kullanabilirsiniz.

Şuan 1tb hdd var. Bu takılıyken formatlayıp formattan sonramı ssd'yi takayım cihaza?

Sistemi SSD'ye kuracaksan yükleme sırasında HDD'yi çıkar. Windows kurulumunu tamamladıktan sonra tekrar takabilirsin. Sistemi neye kuracaksan kurulum sırasında sadece o takılı olsun.

Sistemi SSD'ye kuracaksan yükleme sırasında HDD'yi çıkar. Windows kurulumunu tamamladıktan sonra tekrar takabilirsin. Sistemi neye kuracaksan kurulum sırasında sadece o takılı olsun.

Anladım hocam, teşekkürler. Peki formattan önce SSD için ayar yapmam BIOS'tan tanıtmam vs. gerekiyor mu? Yoksa SSD takınca herhangi bir şey yapmama gerek yok mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı