Çözüldü Ryzen 5 3600 sistemde termal macun değişimi sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

haqanss

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
İşlemci Ryzen 5 3600.
Anakart Gigabyte AB350M Gaming 3

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Öncesinde bilgisayarım normal bir şekilde çalışıyordu. Termal macun eskiydi değiştireyim dedim. Termal macunu işlemciyi soketinden çıkarmadan kibarca üzerinden sildim yenisi sürdüm. Fanı taktım, güç tuşana bastım görüntü gelmedi. Görüntü gelmeyince işlemciyi soketten çıkardım bacaklarının arasında beyaz bir şey vardı onu alayım derken bacaklardan biri yamuldu. Uğraştım düzelttim başta sokete tam oturmuyordu şimdi oturdu. Taktım sokete, fanlar çalışıyor kasa içi ışıklar yanıyor ancak hala görüntü gelmiyor. Eski Ryzen 5 1600'ü takıyorum görüntü geliyor Ryzen 5 3600'ü takıyorum görüntü gelmiyor. İşlemci bacaklarında sorun olsa fanların dönmemesi gerekmez mi fanlar dönüyorsa görüntü neden gelmiyor kafayı yemek üzereyim. Bacaklarda bir şey olsa bile en başta hiç ellememiştim onda neden açılmadı orayı da anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
RAM'lerini çıkar, 1 tanesini CPU'ya uzak olan slota takıp çalıştırmayı dene.
Hocam pinlerden birisi kırılmamış değil mi? İşlemciye fazla dokunmadan direkt garantiye vermeni öneririm. Biosu bios pilini ters değdirerek sıfırlayıp öyle tekrardan işlemciyi takıp deneyebilirsin. ramlar ile alakası olduğunu pek sanmıyorum işlemciyi sökeyim derken bir bacak zarar görmüş olabilir. Bence hiç uğraşma direkt garantiye ver pinlere vs dokunma bir tane bacak kırılırsa tamiri imkansız, garanti dışı kalır.

Yamulan bacak tam temas etmiyor olabilir anakarta.

Hocam pinlerden birisi kırılmamış değil mi? İşlemciye fazla dokunmadan direkt garantiye vermeni öneririm. BIOS'u BIOS pilini ters değdirerek sıfırlayıp öyle tekrardan işlemciyi takıp deneyebilirsin. RAM'lar ile alakası olduğunu pek sanmıyorum işlemciyi sökeyim derken bir bacak zarar görmüş olabilir. Bence hiç uğraşma direkt garantiye ver pinlere vs dokunma bir tane bacak kırılırsa tamiri imkansız, garanti dışı kalır.

Yamulan bacak tam temas etmiyor olabilir anakarta.

Hocam işlemci ısınıyor fanı çıkarınca bu çalıştığı anlamına gelmez mi?
RAM'larin yerini değiştirdim çözüldü çok teşekkür ederim.

RAM'lerini çıkar, 1 tanesini CPU'ya uzak olan slota takıp çalıştırmayı dene.

Konu kilitlensin lütfen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı