SSD montajı nasıl yapılır?

Mel2

Decapat
Merhaba,
Yeni bir SSD almayı düşünüyorum ama daha önce bağlantısını yapmadım. Bildiğim kadarıyla ana kartta 1 adet M.2 girişi var onda da SDSSDH3N-500G-G25 takılı. O yüzden 2.5 almayı düşünüyorum.

Kasa: Zalman N5 MF.
Anakart: B450M-A Pro Max (içinden gerekli olduğu söylenen SATA çıktı ama 3 mü 2 mi bilmiyorum ve tam olarak ana kartta nereye takılıyor bu kablo?)
Power: High Power 600W 80+ (SSD bağlantı için bunun kabloları yeterli mi SATA Power almam gerekir mi?)
Daha çok oyun için kullanılacağı için Sandisk yeterli olur sanırım.

SATA kablosunun bir ucunuz SSD'ye;

1608917671720.png

Diğer ucunu anakarta;

1608917688656.png

SSD olarak da bu modeli tercih edebilirsin;

SSD'yi kasaya vida ile sabitleyeceksin. 2 tane çok küçük vida var görünce anlarsın zaten.

Merhaba,
Yeni bir SSD almayı düşünüyorum ama daha önce bağlantısını yapmadım. Bildiğim kadarıyla ana kartta 1 adet M.2 girişi var onda da sdsSDH3N-500G-G25 takılı. O yüzden 2.5 almayı düşünüyorum.

Kasa: Zalman N5 mf.
Anakart: B450M-A PRO Max (içinden gerekli olduğu söylenen SATA çıktı ama 3 mü 2 mi bilmiyorum ve tam olarak ana kartta nereye takılıyor bu kablo?)
Power: High Power 600W 80+ (SSD bağlantı için bunun kabloları yeterli mi SATA Power almam gerekir mi?)
Daha çok oyun için kullanılacağı için Sandisk yeterli olur sanırım.

Hocam almadıysanız eğer o SSD'yi almanızı önermem sorunlu bir model.

Patriot almanızı önermiyorum, son zamanlarda sorun yaşayanların sayısı bir hayli arttı.

Apacer çok pahalıymış. Onun yerine SanDisk 3D'de alınabilir;

Geri
Yukarı