SSD montajı nasıl yapılır?

dürümkıs

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, birkaç gün sonra SSD almayı düşünüyorum. Merak ettiğim kısım şu, SSD aldığım zaman bunu evde takabilir miyim? Bilgisayarcıya gitmek zorunda mıyım yoksa montajı basit midir? Hadi bir şekilde taktım diyelim, Windows'u ve kullandığım birkaç uygulamayı bu SSD'nin içine taşımak benim harcım mıdır? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, birkaç gün sonra SSD almayı düşünüyorum. Merak ettiğim kısım şu, SSD aldığım zaman bunu evde takabilir miyim? Bilgisayarcıya gitmek zorunda mıyım yoksa montajı basit midir? Hadi bir şekilde taktım diyelim, Windows'u ve kullandığım birkaç uygulamayı bu SSD'nin içine taşımak benim harcım mıdır? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler :)

Öncelikle sisteminiz masaüstümü notebokmu bunu yazmanız lazım.
Notebook ise marka model gerekli.

Söylediğiniz işlemler bir miktar teknik bilgisi olan kişiler için çok basit işlemler ama hiç bilgin yoksa özellikle notebook sistemlerde bilen birisinden destek almanızı öneriyorum.

SATA ise kasanda SATA SSD montaj yeri bulunuyordur, oraya montajlayacaksın. SATA SSD için yer yoksa HDD kızağına sabitlersin. Kızak da yoksa 2.5'' uyumlu HDD kızağı alır onun üstüne SSD'yi montajlarsın. SATA veri ve güç kablo bağlantısını yapacaksın bir de.

M.2 ise anakarttaki slota oturtup 1 tane bulunan vidasını sıkıyorsun o kadar.

Eğer sistemi SSD'ye kuracaksan klonlama yöntemini kullanabilirsin. Yok ben onu istemiyorum dersen de HDD'deki verilerini yedekleyip formatla, SSD'ye temiz kurulum yap.

Eğer anakartınız M.2 SSD destekliyorsa M.2 yuvasını açın ve 45 derecelik açıyla yerleştir.
Vidayı sıkarken de fazla sıkmamaya çalış.

Takacağım SSD SATA, ayrıca masaüstü bilgisayarım için SSD takacağım. Yanıtlarınız için çok teşekkürler :)) Umarım diğer bu konu hakkında bilgi almak isteyen kişiler de istediklerini almışlardır. Ben aldım şahsen :) Tekrardan çok teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı