SSD montajı nasıl yapılır?

LASKEH123

Centipat
, Yakında laptobuma Samsung 860 Evo almayı düşünüyorum fakat kime taktıracağımı bilmiyorum. Laptobun vidaları yalama olmuş ve fazla zorlamak istemediğim için kendim yapmıyorum. Tanıdığım PC'lerden anlayan biri var aslında fakat fazla güvenemiyorum. Nasıl önlem alarak taktırabilirim? Adamı uyarmayı düşünüyorum da yine de başka bir yere taktırmalı mıyım?

Kendiniz çok kolay bir biçimde montaj yapabilirsiniz.CD-Rom aparatı alıp oraya HDD SSD'yi ise HDD yuvasına takabilirsiniz.Eğer tek disk kullancaksanız HDD çıkarıp SSD takacaksınız.Olay çok basit.Eğer kendiniz takmaya karar verirseniz yazın,rehberlik ederiz.Eğer başka bir yere taktıracaksanız güvenlik önlemi olarak bilgisayarınızın ana bileşenlerinin isimlerini ve değerlerini not edin,CPU-Z programı indirerek donanımızın ekran görüntülerini alın ve bunu taktıracağınız yere belirtin.

Açık kalp ameliyatı yapmayacak bir ssd takıcak. :) Bir iki video izle rahat bir şekilde kendin takarsın, bu kadar kasmanı gerektirecek bir işlem değil.

Aslında evet takabilirim fakat laptobun vidaları yalama bunu nasıl açacağımı bilmiyorum bizde yıldız tornovida var çünkü. Ama aslında o tanıdığım adama sorup vidaları nasıl sökeceğimi öğrenip gerisini halledebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı