Çözüldü SSD montajı sonrası PC düzgün çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkan23235

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma ek olarak Samsung Evo 860 1 TB aldım. Montaj işlemini yaptıktan sonra bilgisayar düzgün çalışmıyor Windows 10-12 dakika sonra açılıyor. 10-15 dakika kullanımdan sonra donuyor PC kapanıyor. SSD'yi 0 aldım kutusunu ben açtım montajladım. Sorun nedir?

Çözüm
Takılı sabit disk varsa söküp dener misin?
Evet var, çıkarttım olmadı. Windows açılmıyor, sürekli noktalar dönüyor.
Sorunu çözdüm. Anakart içinde 2 adet SATA kablosu çıkıyor biliyorsunuz. Bende bir adet WD 500 GB HDD montajladım. Bir adette Adata SU 630 480 GB. Samsung 860 EVO 1 TB için bir adet daha SATA kablosu aldım. O kablo ile Samsung'u bağlayınca sorun çıkarıyor. HDD'deki orijinal SATA kablosuyla bağladım SSD'yi sorsunsuz açıldı. 3. SATA kablosu ile HDD'yi bağladım şuan hiçbir sorun yok. Sanırım SATA kablosundan dolayı sorun yaşayan tek kişi olabilirim. 🙂
Takılı sabit disk varsa söküp dener misin?
Evet var, çıkarttım olmadı. Windows açılmıyor, sürekli noktalar dönüyor.
Sorunu çözdüm. Anakart içinde 2 adet SATA kablosu çıkıyor biliyorsunuz. Bende bir adet WD 500 GB HDD montajladım. Bir adette Adata SU 630 480 GB. Samsung 860 EVO 1 TB için bir adet daha SATA kablosu aldım. O kablo ile Samsung'u bağlayınca sorun çıkarıyor. HDD'deki orijinal SATA kablosuyla bağladım SSD'yi sorsunsuz açıldı. 3. SATA kablosu ile HDD'yi bağladım şuan hiçbir sorun yok. Sanırım SATA kablosundan dolayı sorun yaşayan tek kişi olabilirim. 🙂

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı