SSD nasıl bağlanmalı?

Joseph 002

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Ben yeni bir SSD aldım. Önceden sıradan bir hard disk kullanıyordum ama SSD'yi alınca fark ettim SSD ile hard disk i aynı anda bağlayamıyorum. Sadece üstünde SATA yazan 6 kablo var ve hiçbiri ne hard disk soketine uyuyor ne de SSD'ye. Sadece bir tane farklı kablo var 4 delikli şefaf. Ona uyan bir de erkek kablo var o ara kablonun ucunda ki kabloyu sadece takabiliyorum hard disk e veya SSD'ye diğerlerini nasıl bağlayacağım hiçbir fikrim yok.

1638552207545.png

Bu SATA veri kablosu. Hem SSD için uyumlu, hem HDD için. Bunun bir ucunu SSD'ye, diğer ucunu anakart üzerinde yer alan SATA portuna takmanız gerekiyor.

1638552228066.png

Bu ise SATA güç kablosu. Bu da aynı şekilde hem HDD için, hem SSD için uyumlu.

Eki Görüntüle 1232222

Bu SATA veri kablosu. Hem SSD için uyumlu, hem HDD için. Bunun bir ucunu SSD'ye, diğer ucunu anakart üzerinde yer alan SATA portuna takmanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 1232223

Eki Görüntüle 1232222

Eki Görüntüle 1232223

Ama sata Power a çevirmek için bu gördüğün fişin dişi.olanı lazım ve bende yalnızca 1 dişi var bağlantı kuramıyorum

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211204_012300_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211204_012300_com.android.chrome.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı