SSD nasıl C diski olarka seçilir?

Geforce Mx130

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 3.6GHz-Sapphire RX5700XT 8GB GDDR6-Gigabyte B550m Ds3h rev 1.4-Viper Steel 8x2GB 3600Mhz CL17 Ram-Apacer Panther As340 240GB-Aerocool Vx Plus 500W-Bitfeniz Helios Mesh kasa 🙂
Laptopuma SSD aldım monte edeceğim.
HDD'de kurulu Windows'u(uygulamalar dahil) silip sadece Windows'u SSD'ye yüklemek istiyorum sanırım Windows otomatik olarak C diskine kuruluyor. SSD'yi nasıl C diski olarak seçeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç GB aldıysanız SSD'yi format atarken ordan anlarsınız. Herşeyi sildikten sonra biçimlendirirken SSD'yi seçin. Bölündükten sonra "birinci" yazar diskin yanında, SSD'ye tıklanmış halde ise devam edin. SSD'ye kurar direk zaten.

Kaç GB aldıysanız SSD'yi format atarken ordan anlarsınız. Herşeyi sildikten sonra biçimlendirirken SSD'yi seçin. Bölündükten sonra "birinci" yazar diskin yanında, SSD'ye tıklanmış halde ise devam edin. SSD'ye kurar direk zaten.
Hocam silmekten kastim HDD'yi formatlamak.O biçimlendirme ekraninda çıkan 600mb falan olan şeyleri de sileyim mi?

Evet her bölümü silebilirsin, sonra SSD'de yeni bölüm oluşturup Windows'u oraya kurarsan, otomatik olarak C olur.
Hocam önce SSD'yi taksam icinde olmayacağı için otomatik kurulmaz mi? Sonrasında HDD'yi taksam ve format ekraninda bicimlendirsem olmazmı?

Disk boyutlarından hangisinin SSD olduğunu ayırt edebilirsin, istersen HDD'yi sonra tak fark etmez.
Hocam şimdi ikisininde taksam sonrasında Biçimlendirme yerinden hali hazırda Windows olan C diskini bicimlendirsem sonrasında onu silsem o D diski ile birleşebilir mi? Birde orda windowsu kuracagimiz diski seçebilir miyim?

Hocam şimdi ikisininde taksam sonrasında Biçimlendirme yerinden hali hazırda Windows olan C diskini bicimlendirsem sonrasında onu silsem o D diski ile birleşebilir mi? Birde orda windowsu kuracagimiz diski seçebilir miyim?

Evet, daha format ekranında biçimlendirebiliyorsun diskleri, hangi diske kuracağını da o ekranda seçebilirsin. Altta SSD'ye nasıl kuracağını anlatan video da mevcut:

Yeni konular

Geri
Yukarı