SSD'yi nasıl C diski yapabilirim?

HakanYr35

Femtopat
Şu an 1 TB HDD yerel disk C olarak kurulu. Yerel disk D yok. Fakat PC'mde 120 GB SSD ve 1 TBB HDD var, (SSD C) (HDD D) olarak yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• 15927669516728763313633089249269.jpg
    15927669516728763313633089249269.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 146
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows SSD'ye mi kurulu?

Ekleme: Format atarken HDD ve SSD dahil her şeyi silip temiz kurulum yapacaksanız ekte belirttiğiniz sayfada yer alan her bölümü silin. Sonra SSD'ye gelip Yeni diyerek alan oluşturun. Sonrasında HDD'ye Yeni demeden SSD'deki en yüksek GB alanı seçip format atın. Windows yüklenince C otomatikman SSD'ye verilecektir. Sonrasında Başlat ikonuna sağ tıklayıp Disk yönetimini açacaksınız. 1TB diske sağ tıklayıp Yeni Birim diyeceksiniz. Sürücü harfini de D olarak seçeceksiniz.

Windows SSD'ye mi kurulu?

Ekleme: Format atarken HDD ve SSD dahil her şeyi silip temiz kurulum yapacaksanız ekte belirttiğiniz sayfada yer alan her bölümü silin. Sonra SSD'ye gelip Yeni diyerek alan oluşturun. Sonrasında HDD'ye Yeni demeden SSD'deki en yüksek GB alanı seçip format atın. Windows yüklenince C otomatikman SSD'ye verilecektir. Sonrasında Başlat ikonuna sağ tıklayıp Disk yönetimini açacaksınız. 1TB diske sağ tıklayıp Yeni Birim diyeceksiniz. Sürücü harfini de D olarak seçeceksiniz.
Tamamdır kral eyvallah dediğin şekilde yapıyorum :)
Herkese teşekkürler arkadaşlar şuan format atıyorum :)

Geri
Yukarı