SSD nasıl montajlanır?

a brad

Decapat
Daha fazla  
Şu an takılı olan 1 tane SSD var elimde fakat ben 1 tane daha 1 TB'lık SSD alacağım.
SSD'yi nasıl bağlayacağımı bilmiyorum SATA SSD kablosunu anakart üzerinde bayağı bir yeri var hangisine takmalıyım? Bir de SSD'nin montajı önemli mi? Önemli ise nasıl yapmalıyım?
Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle SSD varsa elinizde kullanmanızı tavsiye ederim
Anakartta SATA yazan yere takın kabloyu (genelde sarı veya siyah oluyor) sonra diğer ucunu SSD'nin az diş olan kısmına takın, güç içinse Power Supply'den gelen (kırmızı, sarı, ve 2 siyah) olan kabloyu bulup SSD'ye bağlayın bu arada SSD'yi kasanızın içine montajlayın
İşlem bu kadar.

İlk öncelikle SSD varsa elinizde kullanmanızı tavsiye ederim.
Anakartta SATA yazan yere takın kabloyu (genelde sarı veya siyah oluyor) sonra diğer ucunu SSD'nin az diş olan kısmına takın, güç içinse Power Supply'den gelen (kırmızı, sarı, ve 2 siyah) olan kabloyu bulup SSD'ye bağlayın bu arada SSD'yi kasanızın içine montajlayın.
İşlem bu kadar.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

İlk öncelikle SSD varsa elinizde kullanmanızı tavsiye ederim
Anakartta SATA yazan yere takın kabloyu (genelde sarı veya siyah oluyor) sonra diğer ucunu SSD'nin az diş olan kısmına takın, güç içinse Power Supply'den gelen (kırmızı, sarı, ve 2 siyah) olan kabloyu bulup SSD'ye bağlayın bu arada SSD'yi kasanızın içine montajlayın
İşlem bu kadar.

Hocam açtım kasaya baktım girişlerde SATA6_2 yazan 4 tane slot buldum.
Bunlara SATA kablosu takacağım ama herhangi bir SATA kablosu olur değil mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı