SSD önerisi

Bütçe
500-600

espN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an sistemimde SanDisk SSD Plus 120 GB SSD bulunuyor. 5 yıla yaklaştı bilgisayarı toplayalı ve artık boyut olarak 120 GB gerçekten yetmiyor. Boyut olarak ise 480-500 GB SSD almayı düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım Samsung öneriyor herkes fakat fiyatlar uçmuş. Diğer markalarında Samsung'tan aşağı kalır fiyatları yok. 500 lira bandında öneriniz ne olur? Eğer Samsung öneriyorsanız 600 liralara çıkıp Samsung'u alabilirim fakat 500 lira civarında farklı önerileriniz, deneyimlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.

Kardeşim sayfada gereğinden fazla bilgisiz bilgi kirliliği yapan kardeslerimiz var ona bakilirsa Samsung Evo SSD sorun yaşayan insan çok.

Ne alaka? 860 Evo'da kim sorun yaşıyor? Üç beş kişi anca gösterirsiniz, "bak sorun yaşıyor" dersiniz.
860 Evo sapasağlam SSD, SU630 çöpü ile karşılaştırılamaz bile. Piyasanın en kötü SSD'si olabilir SU630 saçmalığı.

SU630 kullananların en az yarısı sorun yaşıyordur, CrystalDiskMark ve CrystalDiskInfo ekran görüntülerinizi atarsanız sizin değerlerinize de bakabiliriz.

Diskin ısınma sorunu var, adamın diski boşta 60 derece. Isınma sorunu hızlarını da etkiliyor, uyumluluk sorunu var, sistemi kilitleyebiliyor, oyunlarda drop yedirtebiliyor, hız sorunu zaten var, ayrıca en çok ölü hücre gördüğüm SSD.

Bu sorunların yanında yonga tipi QLC ve DRAM-less. Kalitesiz bileşenlerle üretilmiş, kalitesiz bir SSD.
Adata'nın adını kirletti bu kötü SSD. Bunun yüzünden markanın kendisine ''kronik sorunlu'' diyorlar artık. Her gün en az bir tane sorun yaşayan görüyorum burada.

Kardeşim herkes aynı sorunu yaşayqcak diye bir şey yok. En kaliteli SSD bile sorunlar çıkıyor bütçesi olan varsa en kalitelisini alsın tabii ki.

Bütçesi 500-600 TL, çok daha kaliteli SSD'ler alabilecek bütçeye sahip, yukarıda önerdiğim üç SSD de SU630 SSD'den çok daha üst seviye SSD'ler. SU630 ile aralarında 100 TL bile yok. Sanki arada binlerce lira fark varmış gibi ''bütçe varsa kalitelisini alsın'' diyorsunuz ya bir de.

Ben sorun yaşamadım diyorum kıt mısın dostum.

Hiçbir şey bilmiyorsun, herhangi bir şey hakkında en ufak bilgin yok, insanlara saygısız saygısız laf atmaktan başka bildiğin bir şey yok. Değerlerini göster o zaman, iyi çıksa bile sorun yaşayan tonlarca insan var. Ben sorun yaşamadım desen anlarım, neden ''ağlama, kıt mısın?'' gibi şeyler söylüyorsun?

Burası biraz karışmış gibi, fiyattan bağımsız SanDisk Ultra 3D ve 860 Evo dışında önerisi olan var mı? Yoksa bu iki SSD arasında hangisini önerirsiniz?

Burası biraz karışmış gibi, fiyattan bağımsız SanDisk Ultra 3D ve 860 Evo dışında önerisi olan var mı? Yoksa bu iki SSD arasında hangisini önerirsiniz?
İkisini de alabilirsiniz. Sizin yerinizde olsam Samsung 860 Evo alırdım ben ama 100 lira fazla vermek istemiyorum derseniz SanDisk Ultra 3D de alabilirsiniz, ikisi de kalitelidir.

dbfköşlfdsb.png

Adata SU630 alın hocam ben aldım çok memnunum(!)

Yeni konular

Geri
Yukarı