SSD önerisi

Bütçe
300

BRK10

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodaki adamın anlattığına göre M.2 desteği var. Hatta PCIe gen 3 SSD dahi takılabiliyor.
Sizin attığınız model SATA M.2 (B+M key) SSD olup SATA hızında çalışır. Ben olsam NVMe (M key) alırdım.

@Muhammet 64 @kaiser soze

C72F8053-6A45-4EF2-90A3-2B742B04FC88.jpeg

Resmi ilk mesajada yüklemiştim ama bir sorun oldu sanırım açılmıyor. Kullanım kitapçığında böyle yazıyor.
@Caranthir Ar Feiniel patriotu öneriyorsunuz yani uyumluluk sorunu yaşamam değil mi ?

Yani yüksek hızda bir ssd alsamda sata3 ün desteklediği max. değerde çalıştıracağım doğru mu anladım ? Bu durumu nasıl netleştirebilirim ?
Evet doğru anladınız. O değer de 600 MB/s'dir. Youtube'da ssd takan birileri vardır belki. Videolardan araştırabilirsiniz ya da Lenovonun sitesinde bulabilirsiniz.

@Muhammet 64 @kaiser soze

Eki Görüntüle 966787
Resmi ilk mesajada yüklemiştim ama bir sorun oldu sanırım açılmıyor. Kullanım kitapçığında böyle yazıyor.
@Caranthir Ar Feiniel patriotu öneriyorsunuz yani uyumluluk sorunu yaşamam değil mi ?
SN550 tavsiye ederim şu anda indirimde, SanDisk Ultra NVMe ile aynı üründür. P300 veya Swordfish gibi DRAM bulundurmasa da genel anlamda daha iyi; kontrolcüsü, kullandığı flash, yazılımı, desteği ve garantisi daha üstün.
Yani yüksek hızda bir ssd alsamda sata3 ün desteklediği max. değerde çalıştıracağım doğru mu anladım ? Bu durumu nasıl netleştirebilirim ?

1618003541454.png

Uyumluluk sorunu da yaşamazsınız, sadece SSD'niz en fazla PCIe x2 hızılarıyla çalışır.

SN550 tavsiye ederim şu anda indirimde, SanDisk Ultra NVMe ile aynı üründür. P300 veya Swordfish gibi DRAM bulundurmasa da genel anlamda daha iyi; kontrolcüsü, kullandığı flash, yazılımı, desteği ve garantisi daha üstün.

Eki Görüntüle 966802
Uyumluluk sorunu da yaşamazsınız, sadece SSD'niz en fazla PCIe x2 hızılarıyla çalışır.
A2000 250 gb bütçeyi aşıyor ama daha iyi olmaz mı hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı