SSD önerisi

Kadirkaa

Centipat
Daha fazla  
Laptopumda 500 GB M.2 NVMe SSD var. Kapasite yetmediğinden bir tane daha 500 GB M.2 NVMe almayı düşünüyorum.

SSD'lerde DRAM mevzusu varmış yani DRAM özelliği olan 500 GB M.2 NVMe SSD arıyorum benim gösterdiklerimden hangisini önerirsiniz?(başka da önerebilirsiniz)

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopumda 500 GB M.2 NVMe SSD var. Kapasite yetmediğinden bir tane daha 500 GB M.2 NVMe almayı düşünüyorum.

SSD'lerde DRAM mevzusu varmış yani DRAM özelliği olan 500 GB M.2 NVMe SSD arıyorum benim gösterdiklerimden hangisini önerirsiniz?(başka da önerebilirsiniz)

Ben daha önce Asus laptop da OCZ Trion marka SSD kullandım çok farkını göremedim. Sonradan James Donkey marka kullanmaya başladım baya memnun kaldım. Performans olarak çok hoşuma gitti. Bilgisayar baya değişti. Ben alırken okuma yazma hızlarına dikkat ediyorum. Mesela 510MB/480MB şeklinde.

Ben daha önce Asus laptop da OCZ Trion marka SSD kullandım çok farkını göremedim. Sonradan James Donkey marka kullanmaya başladım baya memnun kaldım. Performans olarak çok hoşuma gitti. Bilgisayar baya değişti. Ben alırken okuma yazma hızlarına dikkat ediyorum. Mesela 510MB/480MB şeklinde.

abi ben hem m2 nvme istemişim sen sata atmıssın.hem de benim gösterdiklerimin hızı en az 1700 e 1600 senin attığının 560 a 440. anlamadım seni yani

Ana kartının desteklediği NVMe'nin versiyonuna bağlı okuma yazma hızına uygun bir seçim yapabilirsin. Verdiğin linkleri kendin anakartının sitesinden detaylı inceleyip alman ve satın alma işini de bilindik markalar ile ilerlemen senin avantajına.

Ana kartının desteklediği NVMe'nin versiyonuna bağlı okuma yazma hızına uygun bir seçim yapabilirsin. Verdiğin linkleri kendin anakartının sitesinden detaylı inceleyip alman ve satın alma işini de bilindik markalar ile ilerlemen senin avantajına.
laptopun anakart modeli hp 88EE

internetten baktım ama 88EE modeline uygun ssd leri bulamadım

Son düzenleme:
O şekilde bir SSD listesi yok.
Ayrıca HP 88ee diye bir anakart modeli de olmaz.

HP gibi çok fazla ülkede çok farklı modellerin alternatifli serilerini üreten bir firmanın anakartları da farklıdır. Aynı model içinde farklı seriler olur ve bunlar arasında chip farklılıkları da olur.

Şimdi gider en üst okuma yazma hızına sahip bir NVMe alırsın ve anakartına takarsın çalışır /çalışmaz; çalışsa bile satışdaki okuma yazma hızını testlerde göremeyebilirsin. Çünkü senin anakartındaki veri yolları o hızı desteklemediği için.

Seni de bizi de yormayacak 2-3K okuma yazma hızına sahip marka, misal 970 EVO gibi bir NVMe al ve sorunsuz kullan. Çok uzun ömürlü olurlar. NB'dan çıkarıp masaüstüne bile takabilirsin ihtiyaca göre.
Adata bir dönem ömürlük garanti veriyordu. Firmanın verdiği garanti sürelerine bak.
WD zaten disk konusunda söz edilmeyecek bir markadır ama verdiğin model orta üstü okuma yazması var.

Çok yüksek okuma yazma hızına sahip bir disk almana gerek yok. Çünkü kullandığın Windows'un o tür bir iddiası da yok.

OS kurulumu yapacağın diskin aşırı büyük olmamasına dikkat et. Önümüzdeki 5-10 yıl için C olacak disk için 512'den fazla olması pek de doğru olmaz. İhtiyacın daha yüksek kapasite ise ve anakartın destekliyor ise 2. bir normal SATA SSD alarak ihtiyacını karşıla. Ya da USB'den SATA SSD disk kullanmayı denersin. Bu sana risk azaltmayı kazandırır.

Bak işte bütçene göre uygun bir model alman iyi olur.

Geri
Yukarı