SSD önerisi

Aynısını dün aldım dediğim gibi vantandan aldım ben 273 tl diğer ssdlerden 40 lira fazlası var aşağa yukarı ama okuma yazma değerleri verilenin üstüne bile çıktı bende hemde 5 yıl garanti veriyor. ayrıca metal bir gövdeye sahip daha uzun ömürlü.
SSD yi aldığımda Windows kuracağım, C ve D yi ayırmalımıyım yoksa tek C mi kurmalıyım. C ve D kurduğumda performans kaybı yaşarmıyım. Bu konuda bilgin varmı ?

Bende 510 liraya n11 den 500GB 860 EVO aldım kesinlikle tavsiye ederim format atmak bile çok kısa sürüyor. N11'de bildiğim kadarıyla gün içerisine kadar indirim devam ediyor indirimleri kullanmaya çalışın

SSD yi aldığımda Windows kuracağım, C ve D yi ayırmalımıyım yoksa tek C mi kurmalıyım. C ve D kurduğumda performans kaybı yaşarmıyım. Bu konuda bilgin varmı ?
Fakirlik zamanlarında yapılırdı. Ne güzel günlerdi be. 40 gb'ı 2'ye böler programları (Winamp,QuickTime Player) gibi dosyaları saklardık hey gidi :)
Performans kaybı yaşatmaz dilediğiniz gibi, ihtiyacınıza göre bölebilirisiniz. Ama günümüz şartlarında pek veri depolamaya ihtiyaç duyulmuyor. Saklamak istediğiniz verileri daha büyük uygun fiyatlı bir Harddisk alarak orda depolamak daha mantıklı. Zaten küçük olan kapasiteyi böldüğünüzde elinizde kalacak olan kısımın çokta faydası olmayacaktır diye düşünüyorum.

Arkadaşlar merhabalar.
2014 yılında aldığım Samsung NP 450R 5G marka laptopum artık felaket şekilde kasıyor. Açılışı ortalama 10 dakika sürüyor, kendine gelmesi falan. Bunun için SSD düşünüyorum. Şöyle bir sorun var internette araştırdım genelde PC'deki HDD'yi CD bölümüne takıyorlar. Benim PC'de CD takma yeri yok. Bu yuzden SSD önerisi ya da başka çözüm yolu var mıdır?
64bit
Anakart - Samsung elektronik np450r5
İşlemci - Intel core i5 3230m cpu 2.60GHz
RAM - 8 GB
Ekran kartı - Nvidia Geforce 710m ve intel Hd graphics 4000
HDD - 1T samsung 5400rpm 8mb sata 2.5
Şuan ki durum ne alıp kullandın mı? Kullanıyorsan memnun musun?

merhabalar ssd almak istiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Kafamdaki modeller bunlar samsung çok övüldüğü için sırf 550 TL barajını aşıyorum acaba gerek var mı o kadar üst fiyatlara çıkmaya ya da bunlar dışında daha iyi daha uygun ssd var mı bu dönem piyasalarda. Şimdiden teşekkürler

Samsung 860 Evo için bütceniz uygunsa almanızı tavsiye ederim. Kronik bir problemi olmayan bir SSD'dir. Rakiplerine göre performanslı ve çok uzun ömürlüdür.

Samsung 860 Evo için bütceniz uygunsa almanızı tavsiye ederim. Kronik bir problemi olmayan bir SSD'dir. Rakiplerine göre performanslı ve çok uzun ömürlüdür.
860 evo siparişi verdim 11.11 indirimlerinden dolayı güzel bir fiyata düşmüş tavsiye ederim. Kafam baya rahat bu ürünü aldığım için yorum i için teşekkürler.

Samsung 860 Evo MZ-76E500BW 2.5" 500 GB SATA 3 SSD 956,00 TL yerine 558,72 TL

Geri
Yukarı