SSD Önerisi

Maalesef ki donma, kapanma problemlerinin SSD ile çok alakasının olduğunu düşünmüyorum. (bu demek değildir ki SSD alma... Tabi ki al, ancak çözüm olmayabilir. Ha çok çok ne olur? SSD'yi bir sonra kuracağın sisteme takarsın. :D ) çünkü sistem bayağı eski bir sistem. Öte yandan havalanma, fan, vs. gibi problemler olabilir. Bunların hepsini aşsak bile o sistemle bugünün oyunlarını oynamada sıkıntı çekebilirsin. (bir de hangi oyunları oynadığını yazarsan biraz daha isabetli yorum yapabiliriz.)

Donma, kapanma gibi problemler aşırı ısınmadan kaynaklı sistemin kendini kilitlemesiyle oluşur genelde. İstersen donanım sıcaklıklarını takip edebileceğin bir program yükleyip, oyunlarda bir göz at bakalım CPU, GPU sıcaklıkları nereye gidiyor diye...

Not: Çok eski bir konuymuş. Tarihe bakmadan yorum yazmışım. Mesajı da silemedim. Mod arkadaşlar yorumu kaldırabilir...

Son düzenleme:
Öncelikle iyi forumlar dilerim.
Benzer bir başlık açıp konu kirliliğine neden olmamak adına bu başlık altında sorumu dile getirmek istiyorum.
Aşağıda belirteceğim sisteme 240 gb ss almak istiyorum fakat konu hakkında bilgi sahibi değilim, yardımcı olursanız memnun olurum.

Lenovo 330-15IKB (Type 81DE) Laptop (ideapad)​

Intel Core tm i5-8250U CPU 1.60 1.80GHz
Windows 10 Home 64 bit
Bellek: 1x 4GB DDR4 2133
Sabit sürücüler: 1x 1TB 5400
Harici ekran kartı: 2gb amd radeon 530tm

Yeni konular

Geri
Yukarı