SSD Okuma Yazma Hızım Normal Mi?

delilplt

Centipat
Merhaba arkadaşlar SSD değerlerini yorumlamaktan anlamıyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Sizce bu değerler nasıl? Ve SSD modelimin M2 olup olmadığını nereden anlayabilirim? Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar öncelikle vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar sistem bilgilerini istemiş. ASUS G531GT Core i7 9750H 2.6GHz-16 GB-1TB+256 GB SSD-15.6"-GTX1650 4 GB-W10 bilgisayar modeli ve donanımları bunlar. Yalnız ben SSD'yi ikiye böldüğüm için işletim sisteminin olduğu disk olan C diskini ve normal kullanım için ayırdığım E diskini ayrı ayrı test ettim. Bu arada M2 olduğunu nasıl anladınız? Değerler sizce nasıl? Ayrıca bilgisayarın 1-2 aylık olduğunu da belirtmek isterim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    18,4 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 46
Paylaştığınız görselde hangi tip SSD olduğu yazılı. Ürünün bilgilerini içeren kendi sayfasını internette bulamadım. Recep Baltaş'ın açtığı konuda verdiği değerlere göre(ayrıca bir kullanıcı daha sonuç paylaşmış) sizin sonuçlarınız da olması gerektiği gibi. Bir sorun yok.

Ekran Alıntısı.PNG

Ürün bilgilerini istememin sebebi PCIe x2'nin kafama takılmış olmasıydı.
Asus sitesinde bu konuda bilgi bulamadım.
Amazon PCIe x4 olduğunu söylüyor. Ne derece doğru bilmiyorum.
SSD'nizin bilgilerini ben de bulamadım. Sanırım SSD'niz x2 destekliyor. Aradaki fark ne derseniz, yanlış bilgilendirmek istemem ama sanırım hız ile alakalı. Biri 2 kanal diğeri 4 kanal çalışıyor.
Büyük boyutta dosyalarla video düzenleme gibi işlerle uğraşmıyorsanız bunlar üzerinde durulması gereken önemli hususlar değil diye düşünüyorum. Sata3 SSD büyük bir çoğunluğumuzun işini hayli hayli görüyor. Bilgisayarın açılış hızı yada oyunlarda hissedilir bir farkı yok.
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı