SSD okuma yazma hızının fazlası zarar mı?

Bir Dost1

Hectopat
Daha fazla  
Samsung 860 EVO 250 GB SSD ve durumu kritik 1 TB hard diskim var. Hard diski yeni bir SSD ile değiştirmeyi düşünüyorum. Yeterlilik açısından 500-700 MB okuma-yazmalı bir SSD işimi görür fakat fazlası zarar değil ise 5000 MB okuma-yazmalı bir SSD almayı düşünüyorum, ne tarz bir şey tercih etmeliyim, önemli unsurlar nedir SSD konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

1716156097955.png

Anakart: MSI B450 Gaming Plus (MS-7B86)

Niye zarar olsun destekledikten sonra? :) Bütçe nedir? Ne için kullanacaksanız? (Sonuncu meraktan)
1 TB lik lazım bütçe 2.5 3 e kadar çıkar. Bilgisayarım her işi görebilmesini istiyorum, uygulamaları hızlı açsın, oyunlarda bekleme kısımlarını hızlı atlasın, unreal engine de takıladabilirim, yazılım da yapabilirim her şeyi iyi yapmasini istiyorum çünkü google maps de bile takılmaya başladı, googleda youtube gibi uygulamalarda bi farklilik hissetmeye başladım

Fazla okuma/yazması olan ısınma sorunu yaratabilir mi belki bilemiyorum. Ürünü iyi analiz etmek lazım.
Anakart iyiyse bir şey olmaz.

1 TB lik lazım bütçe 2.5 3 e kadar çıkar. Bilgisayarım her işi görebilmesini istiyorum, uygulamaları hızlı açsın, oyunlarda bekleme kısımlarını hızlı atlasın, unreal engine de takıladabilirim, yazılım da yapabilirim her şeyi iyi yapmasini istiyorum çünkü google maps de bile takılmaya başladı, googleda youtube gibi uygulamalarda bi farklilik hissetmeye başladım
Enteresan bir yaklaşım. Samsung 980 M2 düşünebilirsiniz port varsa.

Ama bence 1 tb almak yerine 500 almalısınız. İleride sağlık durumu problemi yaşarsanız kısa süre içerisinde %50-%60 lara düşebilir sağlık seviyesi. O yüzden 500 mb almak daha mantıklı hem bütçe açısından hem de kullanma açısından. Yani demek istediğim boşuna fazla para ödemeyin.

hocam şimdi şöyle bir şey buldum fiyat performans olarak daha iyisini bulamam gibime geliyor ne düşünüyorsunuz? Ayriyeten MSI B450 Gaming Plus (MS-7B86) anakartımla herhangi bir problem çıkartır mı?

hocam şimdi şöyle bir şey buldum fiyat performans olarak daha iyisini bulamam gibime geliyor ne düşünüyorsunuz? Ayriyeten MSI B450 Gaming Plus (MS-7B86) anakartımla herhangi bir problem çıkartır mı?
Kesinlikle tercih edilmeli.

Kesinlikle tercih edilmeli.

M2 slot var görünüyor sıkıntı yok muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı