Çözüldü SSD olan bilgisayara HDD nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eskay19

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayara HDD takmak istiyorum. SSD yetersiz geldi. Bunu nasıl yapacağım? Baştan sona yazar mısınız? BIOS filan hiç anlamıyorum. SATA kablosunu anakarta ve HDD'ye taktım sadece. Başka bir şey yapmadım. Başka takmam gereken kablo vs ya da BIOS'ta yapmam gereken şeyleri söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar bilgisayara HDD takmak istiyorum. SSD yetersiz geldi. Bunu nasıl yapacağım? Baştan sona yazar mısınız? BIOS filan hiç anlamıyorum. SATA kablosunu anakarta ve HDD'ye taktım sadece. Başka bir şey yapmadım. Başka takmam gereken kablo vs ya da BIOS'ta yapmam gereken şeyleri söyler misiniz?

Hocam Windows'ta HDD'yi görmüyorsanız bunu yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ek olarak BIOS'ta bir ayara gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Bir de güç kaynağındaki sata kablosunu da HDD ye takman gerekiyor.

images.jpeg

Böyle bir kablo. Sonra bilgisayarı açtıktan sonra bilgisayarda disk yönetimine giriyorsun. Ordan HDD yi seçip yeni birim oluşturuyorsun.

Ssd takılı bir bilgisayara ek olarak hard disk nasıl takacağım? Bilgisayarınız masaüstü ise sata kablosu alarak kullanabilirsiniz. Laptop kullanıyorsanız ikinci bir diske yer ayrılmadığı için dvdrw yerine takılan kasalar var hardiski buna yerleştirip kullanabilirsiniz.

Bu video ile hallettim sağolun basitmiş

Geri
Yukarı