SSD olan PC'ye HDD takmak

Sagurata

Hectopat
Merhaba, 2 TB HDD aldım. Bu HDD'yi PC'ye taktıktan sonra ne yapmam gerekiyor? Mesela SSD'de olan program files, program dosyalar vb. aynıları HDD'de de olacak mı? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi PC'den çıkartıp sadece HDD mi kullanacaksınız yoksa ikisi birlikte mi?
Eğer SSD'yi çıkartıp HDD takacaksanız disk boş olacağından Windows yüklemesi yapılması gerekiyor.
Yok eğer Windows SSD'de kurulu kalacak ekstra olarak HDD takacağım diyorsanız bir şey yapmanıza gerek yok. Diski biçimlendirip kullanabilirsiniz.

bilgisayarında tek yer varsa tekrar kurulum yapman gerekir hdd taktıgın için bilgisayar yavaşlar eğer 2 sini de takarsan ssd de windows kurulu olur hdd yi kullanırsınız performansınız artar tek bir tanesini kullanırsanız tavsiye etmem

Taktıktan sonra direkt boş olarak kullanabilirsiniz. (Eğer sistem görmezse disk yöneticisinden harf atamayı deneyin.)

HDD'ye klonlama yapmazsanız içi boş bir şekilde çalışır. Herhangi bir dosya aktarımı olmaz. Ayrıca BOOT sırasında SSD'yi ilk sıraya almanızı öneririm.

SSD olan pc ye taktım dediğinize göre, SSD'yi kasanızdan çıkarmadan başka bir sata girişine HDD'nizi bağladığınızı varsayıyorum. Yeni taktığınız HDD boş olarak görünür. Hiç görünmemesi durumunda ise disk yönetimi kısmından sürücünüze harf atayarak sorunu çözebilirsiniz.

Taktıktan sonra direkt boş olarak kullanabilirsiniz. (Eğer sistem görmezse disk yöneticisinden harf atamayı deneyin.)

HDD'ye klonlama yapmazsanız içi boş bir şekilde çalışır. Herhangi bir dosya aktarımı olmaz. Ayrıca BOOT sırasında SSD'yi ilk sıraya almanızı öneririm.
Benim SSD'de Witcher 3 var. Bunu HDD'ye aktarmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı