SSD olan sistemde oyunlar HDD'ye kurulur mu?

ulubeyyb

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şimdi ben SSD almak istiyorum, bilgisayarımı hızlı kullanmak istiyorum anladınız işte.

Çok fazla oyun oynuyorum ve günümüz oyunları da bildiğiniz üzere en az 30GB'den başlıyor depolama alanı da 40GB falan oluyor. Ve bazı oyunlarım 120GB falan benim. Ve bu sadece bir tanesi. Bunun gibi bir tane daha oyun oynuyorum. Sizce 1TB SSD mi almalıyım yoksa 250GB SSD alıp 1TB HDD mi almalıyım? Yani SSD alıp Windows'u ona kurup oyunlarımı HDD'ye kursam oluyor mu şimdi? Bana birisi anlatabilir mi ne nasıl oluyor diye, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu isterseniz SSD'ye isterseniz HDD'ye kurabiliyorsunuz.

Hocam 1TB SSD'nin fiyatı HDD'den çok daha pahalı tabii ki SSD alırsanız oyunlar daha hızlı açılır vs. ama bence o kadar vermek mantıklı değil. 250GB SSD 1TB HDD en mantıklısı.

250GB SSD alıp 1TB HDD almak daha mantıklı SSD'ye Windows kurarsınız HDD oyunları oyunları SSD kurarsanız tabii daha hızlı açılır ve kaplamalar daha hızlı yüklenir ama bence gerek yok ve 1 TB SSD çok pahalı.

Evet, işletim sistemini SSD'ye, oyunları da HDD'ye kurabilirsiniz. Yalnız o zaman işletim sistemi hızlı açılsa ve çalışsa da oyunların yüklenme süresi vs. daha yavaş olacak.

Ben SSD ve HDD şeklinde kullanıyorum. Çift işletim sistemi kullandığım için işletim sistemleri ve ağır oyunlarım SSD üzerinde. Ama normal oyunlarımı falan 7200RPM HDD üzerinde tutuyorum. Tercih senin yani.

Şimdi ben SSD almak istiyorum, bilgisayarımı hızlı kullanmak istiyorum anladınız işte.

Çok fazla oyun oynuyorum ve günümüz oyunları da bildiğiniz üzere en az 30GB'den başlıyor depolama alanı da 40GB falan oluyor. Ve bazı oyunlarım 120GB falan benim. Ve bu sadece bir tanesi. Bunun gibi bir tane daha oyun oynuyorum. Sizce 1TB SSD mi almalıyım yoksa 250GB SSD alıp 1TB HDD mi almalıyım? Yani SSD alıp Windows'u ona kurup oyunlarımı HDD'ye kursam oluyor mu şimdi? Bana birisi anlatabilir mi ne nasıl oluyor diye, şimdiden teşekkürler.
Çoğu hikaye bazlı oyun ise 1 TB HDD almak daha mantıklı. Zaten çevrimiçi oyunları SSD'ye diğer oyunları HDD'de kurabilirsiniz.

Oyunları istediğine kurabilirsin.

Takibi de oluyor. Eğer bütçeniz varsa SSD almak her zaman daha sağlıklı olacaktır ama 240 GB SSD ve 1 TB HDD kullanıyorum ben. Sıkıntısız çalışır. Windows'u SSD'ye kurun ama.

SSD'ye en kötü ihtimalle Windows'u kurmanızı öneriyorum.

Eğer bütçeniz varsa, 1 TB SSD alabilirsiniz. Neden olmasın ki? Yok efendim, bütçem dar. Bu işe bu kadar para vermek istemiyorum derseniz, HDD + SSD alabilirsiniz.

Ayrıca sadece SSD'yi Windows'a kurup geri kalanları HDD'ye kurarsanız, Windows'u hızlı kullanırsınız. Hızlı açılma falan işte. Oyunlar aynı kalır, düz HDD hızı.

Geri
Yukarı