SSD olan sistemin açılış süresi

Benim 4 yıllık SSD' siz sistemim bile 18 saniyede açılıyor. Acayip doğrusu. :D

Kimi SSD barındıran sistem 50 saniyede açılır. Bunun nedeni sisteme takılı sabit disklerin gerçek RPM devrine ulaşması için sistemi bekletmesidir.

Yani sabit diskin yavaşlığından ona Windows kurmasanız bile kurtulamıyorsunuz.

Zaten burada asıl önemli nokta, sistemin açıldıktan sonra hazır hale geleceği süre. Bir SSD 25 saniyede boot etse bile o 25 saniye her şeyin yüklenip hazır olduğu süredir. Sabit diskte ise 25 saniye + 1 dakika daha beklersiniz bir şeylerin yüklenmesi için.

Benim 5400RPM takılı olan ( acer aspire 5738g ) dizüstüm 20 saniyede açılıyor hazır hala gelmesi en fazla 30 saniye. :neo:

SSD olduğu için bana biraz garip geldi de ondan sordum. Benim arkadaşımda da SSD var, açılış süresi 7-8 saniye sürüyor.

Valla bende HDD var. Düğmeye bastığım an 10 saniyede masaüstüne ulaşıyorum garip ama.
Ne yani, millet SSD'ye boşuna mı para veriyor ? (Özellikle sistemin hızlı açılabilmesi için SSD alan var da):D

HDD için 10 saniye süper bir süre. 840 pro ile 25 saniyede geliyor masaüstüm.:esne:

Bu arada, Başlangıçta açılın bir çok program var bende. Bunlar oldukça etkiliyor tabi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı