SSD Olmasına Rağmen HDD Disklerini Birleştirilmeli mi?

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar soru biraz garip oldu ama açmaya çalışayım. SSD aldım ona windows kuracağım. SSD'den önce sadece HDD olduğundan 2'ye ayırmıştım biri işletim sistemi ve programlarım diğer Yerel disk D'de ise Oyunlarım müziklerim yani format attıktan sonra kaybolmayan şeyler olarak ayarladım. Sorum şu şimdi ben SSD'me işletim sistemi yüklerken sizce HDD'yi birleştireyim mi arkadaşlar ? Yoksa yine C ve D olarak mı kalmalı sizce ne yapmalıyım ?

Kişisel dosyalarınızı HDD içerisinde depolayın. Farklı depolama donanımı varken bölümlendirmeyin. İşletim sistemini ve programları SSD içerisine kurun.

Windows ve programları SSD içerisine kurun. Diğer dosyaları depolamak için HDD'yi kullanın.
Hocam program dediğiniz hangileridir yani o konuyu pek çözemedim yani sizce format attıktan sonra ne yapmalıyım neler kurmalıyım? Cidden bu konuda yardıma ihtiyacım var. Yani Steam, internet download manager, Opera ya da Google Chrome kuracağım. Başka ne kurmalıyım ? Öneride bulunun lütfen. Birde bu advanced system care pro vs. onları kurmam gerekir mi sizce?
Kişisel dosyalarınızı HDD içerisinde depolayın. Farklı depolama donanımı varken bölümlendirmeyin. İşletim sistemini ve programları SSD içerisine kurun.
Yani demek istediğim program derken sonuçta Steam'da bir program benim bildiğim yani onu mesela SSD'ye mi kurayım sizce?

Yani demek istediğim program derken sonuçta Steam'da bir program benim bildiğim yani onu mesela SSD'ye mi kurayım sizce?
Denetim Masasından Programlar ve Özellikler penceresini açtığınızda gördükleriniz programlardır. İşte bunları SSD içerisine kurarsanız açılış süreleri kısalır.

SystemCare Pro gibi yazılımları kullanmanızı önermiyorum. Bağlantısını paylaştığım rehberdekileri uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı