SSD oyuna giriş hızını etkiler mi?

100 kat kadar biraz abartı olur. Genel olarak sıralı okuma hızlarında 4.5-5 kat kadar hızlı. Bahsettiğiniz 100 kat hızlar erişim süreleri ve oyunlarda erişim sürelerinin oyun yükleme sürelerine etkisi yoktur.

Bu video genel bir bilgi edinmeniz için güzel bir örnek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CS:GO oynuyorum SSD aldım James Donkey 240 GB daha gelmedi. HDD ile 2 dk ortalama giriyor SSD ile kaç saniyede girebilirim?

Evet ediyor kendi deneyimimden örnek vereyim GTA 5'i kurduğumda cidden önemli derecede azalma olmuştu Bannerlord'u SSD'ye kurduğumda ise çokda değişen bir şey olmamıştı yani evet daha kısa sürede açılıyor lakin kimi oyunda bu etki daha çok oluyor kimi oyunda daha az.

Hesaplama yaparsak 1.2 snde giriş yapıyorsun galiba SSD HDD'den 100 kat daha hızlıymış ortalama 2 dakikada giriş yapıyorsun 2 dk 120 sn 120 bölü 100 1,2 yapıyor tabi tahminlerime göre ama 1 sn çok hızlı değil mi ya yanlış hesap yaptım galiba 😀
Belki 10 kat denebilir ama 100 kat değil. Orada da okuma/yazma hızından bahsediliyor. Oyunlar için 4K random read hızına bakılır, o da her SSD'de değişiklik gösteriyor.

Konu başlığına cevap:
Oyuna, kullanılan SSD'ye ve sisteme(özellikle RAM'e) göre değişiklik gösterir. En yakın sonuç için videoları gezinmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı