SSD RAM ve sıvı soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan lhc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 151

lhc

Attopat
Daha fazla  
SSD, RAM ve sıvı soğutucu alacağım. SSD 1 veya 2 TB almayı düşünüyorum. RAM ise 32 GB alacağım. Sıvı soğutucunun bütçesini 2-3.5k arası bir şey düşünüyorum. RAM ve SSD bütçesi hakkında pek bir fikrim yok pek tuzlu olmadığı sürece sıkıntı yoktur. Çok karışık oldu fakat pek anlayamadığım için bu işlerden ilgilenen insanlara çok muteşekkir olurum.

SSD, RAM ve sıvı soğutucu alacağım. SSD 1 veya 2 TB almayı düşünüyorum. RAM ise 32 GB alacağım. Sıvı soğutucunun bütçesini 2-3.5k arası bir şey düşünüyorum. RAM ve SSD bütçesi hakkında pek bir fikrim yok pek tuzlu olmadığı sürece sıkıntı yoktur. Çok karışık oldu fakat pek anlayamadığım için bu işlerden ilgilenen insanlara çok muteşekkir olurum.

Sisteminin DDR5 olduğunu görüyorum.

Sıvı soğutma istemessin işlemci yazmamışsin kasa yazmamışsin RAM DDR5 mi yazmamışsın.
Pardon reis dalgınlığa gelmiş yazıyordum normalde.
Ekran Kartı: Asus RTX 4060 TI Dual Advanced DUAL-RTX4060TI-A16G 128 Bit GDDR6 16 GB
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X Altı Çekirdek
Kasa: Quadro Battle Gaming 600w 80+ 12cm 4*RGB FAN Kontrol
RAM'de DDR5
Açıkcası oyun odaklı olsun istiyorum

Ekran Kartı: Asus RTX 4060 TI Dual Advanced DUAL-RTX4060TI-A16G 128 Bit GDDR6 16 GB
Kasa: Quadro Battle Gaming 600w 80+ 12cm 4*RGB FAN Kontrol
RAM'de DDR5
Yeni kasa ve psu alman lazım. Sıvı soğutmayı boşver. İlla ki şu anda seni idare edecek bir soğutucu vardır. Yoksa da undervolt, pbo ayarları falan yaparsın. Kasa psu değişmeli.

Ekran Kartı: ASUS RTX 4060 Ti Dual Advanced DUAL-RTX4060 TI-A16G 128 Bit GDDR6 16 GB
Kasa: Quadro Battle Gaming 600W 80+ 12cm 4*RGB FAN Kontrol
RAM'de DDR5 açıkçası oyun odaklı olsun istiyorum

Yeni kasa ve PSU alman lazım. Sıvı soğutmayı boş ver. İllaki şu anda seni idare edecek bir soğutucu vardır. Yoksa da undervolt, PBO ayarları falan yaparsın. Kasa PSU değişmeli.

Anladım sağ olasın bu RAM konusunda 8x4 veya 16x2 olması pek bir şey etkiler mi?

Yeni kasa ve PSU alman lazım. Sıvı soğutmayı boş ver. İllaki şu anda seni idare edecek bir soğutucu vardır. Yoksa da undervolt, PBO ayarları falan yaparsın. Kasa PSU değişmeli.

Katılıyorum kasa ve PSU konusuna ama 7600X soğutucusuz çok ısınır SSD'den şimdilik kısıp daha sonra SSD'yi kaliteli bir şey alabilirsin bence.

Anladım sağ olasın bu RAM konusunda 8x4 veya 16x2 olması pek bir şey etkiler mi?
Daha sonra ram almiyacaksaniz 8x4 yapın ram kanallarının hepsi dolu olması daha iyi olur.

Katılıyorum kasa ve PSU konusuna ama 7600X soğutucusuz çok ısınır SSD'den şimdilik kısıp daha sonra SSD'yi kaliteli bir şey alabilirsin bence.

Daha sonra RAM almiyacaksaniz 8x4 yapın RAM kanallarının hepsi dolu olması daha iyi olur.

Anladım fakat bu ekipmanlar arasında önerdiğin bir şey var mı?

Geri
Yukarı