SSD sağlığı %0'a düşerse bilgisayarın diğer parçalarına sorun çıkarır mı?

mertali işitmez

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial Bx500 240gb Ct240bx500ssd1 3dnand Ssd
6-7 ay önce aldığım bilgisayarın SSD'si şu anda %13'e kadar düştü. kötü bir SSD imiş sanırım, şimdi yenisini alacağım 1 ay kadar sonra. bu sürede %0'a düşerse ne oluyor bilgisayarımın diğer parçalarına sorun yaratır mı %0'a kadar düşmesi?

2 yıldır o SSD modelini kullanıyorum 10000GB'dan fazla veri yazdım hala %89. siz bayağı hor kullanmışsınız galiba. Diğer parçalara zarar gelmez bu arada.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-30_141608309.png
    resim_2022-05-30_141608309.png
    68,4 KB · Görüntüleme: 56
6-7 ay önce aldığım bilgisayarın SSD'si şu anda %13'e kadar düştü. Kötü bir SSD imiş sanırım, şimdi yenisini alacağım 1 ay kadar sonra. Bu sürede %0'a düşerse ne oluyor bilgisayarımın diğer parçalarına sorun yaratır mı %0'a kadar düşmesi?

İlk öncelikle merhaba, sorunuzun cevabı hayırdır. Diğer donanımlara zarar gelmez fakat işletim sistemindeki bazı dosyalar hasar görebilir veya yok bile olabilir. O yüzden yedek almanızı öneririm...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizde bu ekranı atar mısınız merak ettim SSD'nizin durumunu.

Konuyu hortlatmış olacağım ama doğru bilgi vermek adına yazıyorum, kullandığım SSD aylardır %0 sağlıkda çünkü yazdırdığım veri miktarı üreticinin garanti ettiğinin defalarca kat fazlası, hızında ve performansında hiçbir değişiklik yok, sağlığı ölçen programlar SSD'nin ne kadar yazdığına bakıyor ve yazım miktarı çok fazla ise hemen sıfırı yapıştırıyor, bazı arkadaşlar performansı düşer kullanılmaz falan diye yazmışlar ancak öyle bir durum olmadı, çünkü dediğim gibi sağlığın sıfır görünme sebebi yazılan verinin üreticinin garanti ettiği miktarın üzerinde olması.

Geri
Yukarı