SSD sağlığı normal mi?

Açıkçası bu programlara fazla aldanmayın derim. Evet işe yarıyorlar ancak benim %1 sağlıkta kullandığım SSD için (ki halen kullanıyorum) konu açtığımda, sözde 1 güne, 1 haftaya gidecek diyenler oldu. Haftayı, ayı bırak, yıl oldu. Fakat 10 saniye sonrasına bozulmayacağının da garantisi yok.

Açıkçası bu programlara fazla aldanmayın derim. Evet işe yarıyorlar ancak benim %1 sağlıkta kullandığım SSD için (ki halen kullanıyorum) konu açtığımda, sözde 1 güne, 1 haftaya gidecek diyenler oldu. Haftayı, ayı bırak, yıl oldu. Fakat 10 saniye sonrasına bozulmayacağının da garantisi yok.
Bu programlar bir tane veriyi dikkate alıyor bildiğim kadarıyla. O yüzden diskin yazılımı ile S.M.A.R.T. verilerine bakılması gerektiği söyleniyor. Benim bu konu hakkında pek bilgim yok, ama bildiğim kadarıyla S.M.A.R.T. verileri önemli.

NVMe SSD ler işlemci ve ekran kartı arasında oluyor çoğu anakartta. Bu yüzden işlemci ve ekran kartı sıcaklığı doğrudan SSD ye vuruyor. Bu yüzden ısınıyor. Oyun performansını etkilemez. Ama SSD hızını düşürür. Ve SSD ömrüne zararlı.
Hocam ssd ekran kartı ile anakartın arasında kalıyor ekstra olarak ssd soğutucu alırsam sıkışma olacaktır orada ve sığmayacaktır ne yapmam gerekir

Geri
Yukarı