SSD sağlıklı mı?

Diegla

Hectopat
Daha fazla  
Euro Truck Simulator 2 güncellemesi yapıyordum ve yazma işleminin çok uzun sürdüğünü fark ettim. Disk kullanımı yüzde yüze çıkıyor. Belirli aralıklarla yazma hızı yükselip düşüyor. SSD diskimde bir problem var gibi duruyor mu? Nasıl test ederim?

1632654168747.png

Euro Truck Simulator 2 güncellemesi yapıyordum ve yazma işleminin çok uzun sürdüğünü fark ettim. Disk kullanımı yüzde yüze çıkıyor. Belirli aralıklarla yazma hızı yükselip düşüyor. SSD diskimde bir problem var gibi duruyor mu? Nasıl test ederim?

Eki Görüntüle 1174203

CrystalDiskInfo ile disk sağlığına bakın hocam. CrystalDiskMark testi ile de okuma yazma değerlerinizi test edin. SSD modeli nedir?

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1174203

Hocam bir yandan CS açık bir yandan Steam'den oyun yüklemeye çalışıyorsunuz. Bunun farkında mısınız?
Ayrıca SSD'nin modeli nedir?

SSD belirtmeyi unutmuşum. Patriot Brust 240gb.

Kalitesiz bir SSD değil, arkadaşların dediği gibi hem arkada CS'yi açıp hem de Steam'den yükleme yaptığınız için disk kullanımı yüksek.

Ama isterseniz CrystalDiskInfo ile SSD sağlığına bakabilir, CrystalDiskMark ile de okuma yazma testi yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı