SSD sıcaklığı en fazla ne kadar olmalı?

ozgundatca

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
ögrenci
Samsung evo 850 kullanıyorum. Yaz aylarıyla birlikte gelen sıcak havalar nedeniyle yük altında değilken bile ssd'nin sıcaklığı 45-48 derece civarında geziniyor. Bu sıcaklık normal midir? En fazla müsade edilmesi gereken sıcaklık nedir?

Samsung evo 850 kullanıyorum. Yaz aylarıyla birlikte gelen sıcak havalar nedeniyle yük altında değilken bile ssd'nin sıcaklığı 45-48 derece civarında geziniyor. Bu sıcaklık normal midir? En fazla müsade edilmesi gereken sıcaklık nedir?
Konuyu takip ediyorum. SSD'nin sıcaklığını ölçemedim ama laptopu kapatıp SSD'yi çıkardığımda 45-50 derece vardı. Bende de HyperX Fury var.

Bildiğim kadarıyla ssdlerin verileri uzun süre depolayabilmesi için mümkün olduğunca serin olmalı. 50 derece sıcaklığa 1 ay maruz kalınca içindeki veriler tamamen yok olabiliyormuş. Ancak Ssdyi serin tutmak için çok fazla bir şey yapılamaz sanırım. Önerilen sıcaklıklar maksimum 35-40 derece. Bir arama motoruyla aratırsanız bir çok sayfada aynı makalelere yer verilmiş.

Masaüstü Pc' de kullanıyorum max. 28 oluyor. 22-24 ortalama SSDye görede farklılık gösterebilir kullandığım iki ayrı sandisk ssd sıcaklıkları farklıydı biri max. 20 derece oluyordu.

Bildiğim kadarıyla ssdlerin verileri uzun süre depolayabilmesi için mümkün olduğunca serin olmalı. 50 derece sıcaklığa 1 ay maruz kalınca içindeki veriler tamamen yok olabiliyormuş. Ancak Ssdyi serin tutmak için çok fazla bir şey yapılamaz sanırım. Önerilen sıcaklıklar maksimum 35-40 derece. Bir arama motoruyla aratırsanız bir çok sayfada aynı makalelere yer verilmiş.
Diyelim ki veriler kayboldu. SSD kullanılmaz mı oluyor? Yoksa format atıp tekrar kullanabilir miyiz?

Yanlış bilgilendirmiş olmayayım benim yazdığım şey elektrik bağlantısı olmadan Ssdnin içindeki veriler kayboluyormuş. Elektriğe bağlı olan yüksek sıcaklıkta çalışan Ssd den bahsedilmiyormuş. Bahsi geçen makale şu. SSD'lerin en büyük düşmanı: Sıcaklık!
Günlük kullanımda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tabi ki her ürünün bir kullanım ömrü var ancak çalışmaz hale gelmesi siz o üründen istediğinizi almadan bitmez diye düşünüyorum.

Onu sormadım, SSD'de veriler kaybolunca SSD kullanılmaz hale mi geliyor? Ömrü kısalır mı?

Ben böyle bir şeyle karşılaşmadım ama durduk yere içindeki veriler siliniyor veya kayboluyorsa zamanını doldurmuştur.

Yanlış bilgilendirmiş olmayayım benim yazdığım şey elektrik bağlantısı olmadan Ssdnin içindeki veriler kayboluyormuş. Elektriğe bağlı olan yüksek sıcaklıkta çalışan Ssd den bahsedilmiyormuş. Bahsi geçen makale şu. SSD'lerin en büyük düşmanı: Sıcaklık!
Günlük kullanımda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tabi ki her ürünün bir kullanım ömrü var ancak çalışmaz hale gelmesi siz o üründen istediğinizi almadan bitmez diye düşünüyorum.

Ordaki makalede elektrik kesildikten sonraki aşamalar yazılmış, saklama konusunda normal mekanik diskle şuan yarışamaz.

Son düzenleme:
Ben laptop kullanıyorum. Sorunu SSD'yi dışarı alarak çözdüm. Kötü de olsa bir video istersen:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı