SSD sıfırlama

Quetzral

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 QVO
Ben yazın laptop alacaktım belki takılır diye eski SSD mi sakliyordum SATA SSD idi öğrendiğime göre yeni nesillerde çok SATA SSD yokmuş. En azından benim modelimde elimde kaldığı için satılık olarak koydum ama bilgisayarım bozuk olduğu için o bilgileri silemiyorum. Bir arkadaşıma falan gitsem SSD'yi biçimlendirsem sorun olur mu? İçinde Windows kurulu falan ondan dolayı sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bilgisayara bağladıktan sonra Samsung Magician yazılımını kurup secure erase işlemi yapılabilir. Bu işlem SSD'nin önbelleği dahil tüm veriyi siler.

Alternatif öneri:
Yeni bilgisarı alana kadar bekleyebilirsin. Hala çoğunluğunda SATA portu ve 2.5" disk yuvası var. Benim 4 ay önce aldığım 14" ekranlı ve U sınıfı işlemcili laptopta bile var. Ekstra bir disk takıp kullandım hatta. Sen de bekleyebilir ve uyumlu olduğunu görürsen depolama diski yapabilirsin:

Diğer bir öneri:
150-200 lira gibi fiyatlara bulunan USB 3 destekli disk kutusu alıp onu harici SSD yapabilirsin. USB belleğin yavaş ve kanser edici hızlarına alternatif veri taşıma ve hatta eski ve nispeten küçük boyutlu oyunların depolaması için bile kullanılabilir.

Karar senin. Her yol insanların değişen ihtiyaçlarına göre makul sayılır.

Geri
Yukarı