SSD sorunlu olduğu nasıl anlaşılır?

HD Tune Pro programı ile ssdnizi taratınız ve tarattıktan sonra karşınıza gelen kısımda blokların içi kırmızı ise bir sıkıntı var demektir bu tarama uzun sürebilir.

HD Tune Pro programı ile ssdnizi taratınız ve tarattıktan sonra karşınıza gelen kısımda blokların içi kırmızı ise bir sıkıntı var demektir bu tarama uzun sürebilir.

Galiba anlatamadım testlerini yaptım ve kesinlikle problem yok acaba setup yaparken diskin tamamını kullanması mı normal değil?
Galiba anlatamadım testlerini yaptım ve kesinlikle problem yok acaba setup yaparken diskin tamamını kullanması mı normal değil?

Ama ilginç bir şekilde HD Tune yaparken de disk tamamen kullanılıyor ama kasma donma 0

Son düzenleme:
Dosya formatiyla ilgili olabilir mi? Ben 150.000 adet PNG uzantili resim dosyasini(Fm oynayan bilir) kopyalama yaparken hizim 150-200 mb/sn oluyor ama 40 gb bir oyun dosyasina ayni islemi yaparken ortalama hiz 500mb/sn oluyor ve bu islem sirasinda bazi yerlerde bazi degisik dosya formatlarina denk gelince hizi 20-30 a düşüp 30 sn sonra da baska dosya formatina denk gelince hizi tekrar uçuyor. Umarim anlatabildim :/

Yeni konular

Geri
Yukarı