SSD arızalı olduğu nasıl anlaşılır?

Cihazla ilgili bir sıkınti yoksa sadece işletim sistemi ile ilgili bir hata ise ayni gun icerisinde yapip teslim ediyorlar. Ben gectigimiz pazartesi kargoya verdim. Klavye arizali idi ve bakim zamani gelmisti hepsini 1 gunde yapip kargoya verdiler. Carsamba gunu de teslim aldim kargodan. Şuan elleri boş baya hemen ilgileniyorlar. Bu konuya ait ilk gonderimimde servis beni tam 1 hafta bekletmişti
Salı günü verdim perşembe aldım. Servisi kendim aradım ve yapıldığını öyle öğrendim. Ssd arızalanmış ve değişmiş. 6 aylık bakımıda yapılmış.

Benim bilgisayarıma SSD aldık 1 yıl önce falan.
2 aydır şu sorunu yaşıyorum:
Herhangi bir oyun açtığımda veya oyunu aşağı indirip başka bir şey açtığımda bilgisayar donuyor. Fare imlecini bile oynatamıyorum. Bazen donmuyor, direkt kapanıyor. Bazen bu donma 15dk sürüyor sonra kendi kendine kapanıyor. Bazen mavi ekran alıyorum. Bir de hard disk durum göstergesi o sırada durmuş oluyor, ne yapmamı önerirsiniz?

Benim bilgisayarıma SSD aldık 1 yıl önce falan.
2 aydır şu sorunu yaşıyorum:
Herhangi bir oyun açtığımda veya oyunu aşağı indirip başka bir şey açtığımda bilgisayar donuyor. Fare imlecini bile oynatamıyorum. Bazen donmuyor, direkt kapanıyor. Bazen bu donma 15dk sürüyor sonra kendi kendine kapanıyor. Bazen mavi ekran alıyorum. Bir de hard disk durum göstergesi o sırada durmuş oluyor, ne yapmamı önerirsiniz?
Konuyu hortlatayım. Aynı sorun bende de var. Memtest ve occt testlerinin hepsini yaptım, sorun çıkmadı. SSD Tooolbox programını çalışıtırıyorum tarama yapmak için yüzde 15 ten sonra mavi ekran, oyuna giriyorum açılamadan kitlenip kalıyor sonrasında yeniden başlatıp bios ekranına atıyor. Bios ekranında boot menüsünde ssd gözükmüyor. Kapatıp açınca düzeliyor windows'a giriyor. SSD mi arızalı yazılımsal sorun mu format atınca anlayacağım. Sizce ne olmuş olabilir?

Konuyu hortlatayım. Aynı sorun bende de var. Memtest ve OCCT testlerinin hepsini yaptım, sorun çıkmadı. SSD tooolbox programını çalışıtırıyorum tarama yapmak için yüzde 15'ten sonra mavi ekran, oyuna giriyorum açılamadan kilitlenip kalıyor sonrasında yeniden başlatıp BIOS ekranına atıyor. BIOS ekranında boot menüsünde SSD gözükmüyor. Kapatıp açınca düzeliyor Windows'a giriyor. SSD mi arızalı yazılımsal sorun mu format atınca anlayacağım. Sizce ne olmuş olabilir?

Muhtemelen SSD bozuktur ama siz gene de yazılımsal bir sorun mu diye format atıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı